Mikrovlnné trouby dnes najdete v domácnostech, kancelářích i restauracích. Za jejich oblibou stojí především rychlost a nenáročnost přípravy jídla. Zároveň ale budí u mnoha lidí nedůvěru. Za tou povětšinou stojí některý z následujících mýtů.

# 1 Škodí zdraví

Mnoho lidí má stále dojem, že mikrovlny poškozují ohřívané jídlo, případně že se nějakým způsobem dostávají do okolního prostředí a způsobují bolesti hlavy nebo dokonce nádory. Dojmy ale nejsou pojmy – žádný solidní vědecký výzkum nic podobného nedokázal.

O bezpečnost svých zákazníků navíc stojí i sami výrobci mikrovlnných trub, jako je například společnost Orava. Proto vždy s mikrovlnkou manipulujte tak, jak je uvedeno v návodu. Vyhnete se tak všem potížím.

# 2 Nekvalitní jídlo zbavené živin

Určitá část vitamínů a živin se bohužel ztrácí při jakékoliv tepelné úpravě zeleniny a ovoce. Neexistuje ale důkaz, že by mikrovlny zbavovaly jídlo vitamínů více než jakýkoliv jiný způsob ohřevu.

Potíž je však jinde. Řada lidí si z pohodlnosti kupuje hotová chlazená jídla, která pak jen v mikrovlnce ohřejí. Tato jídla rozhodně nemají se zdravým stravováním nic společného, jsou plná konzervantů, a navíc ani nebývají příliš chutná. V tomto ohledu jsou však mikrovlnky nevinně – jejich práce je ohřívat jídlo, ne lidem sestavovat jídelníček.

# 3 Jsou nepraktické

Některým lidem je těžké se zavděčit. Pokud jim nabídnete kombinaci elektrické trouby s dvouvařičem, jako je EC-320, budou si stěžovat na složité ovládání. A to i přesto, že vám tato trouba jednoduše umožní ovládat plotýnky i troubu zaráz.

Když však narazí na jednoduchou a kompaktní mikrovlnnou troubu MW-1708, postěžují si na to, že umí jenom ohřívat a rozmrazovat jídlo (jako kdyby měla mikrovlnka dělat cokoliv jiného). Proto je potřeba si ujasnit, co vlastně člověk chce a hledá.

Z nabídky mikrovlnných trub si v dnešní době naštěstí vyberou jak příznivci multifunkčních zařízení, tak zastánci jednoduchých řešení. Je jen potřeba vědět, kde hledat.

 

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here