Zelené potraviny a jejich přínos

0
1775

Zelené potraviny jsou věci dostatečně zelené (plné léčivého chlorofylu), syrové, a je to zelenina nebo travina. Přes jejich zdravý potenciál je jejich podíl na našem jídelníčku často malý…

Ivana Kubešová, www.zelenepotraviny.com

Co jsou to zelené potraviny? Tím bych nazvala vše, co je dostatečně zelené (plné léčivého chlorofylu), syrové, a je to zelenina nebo travina. Kolik denně sníme něčeho takového? Myslím, že často to bývá pouze ta petrželka, nebo pažitka v polévce, nebo ozdoba jídla.

Podívejte se na zdravotní stav české populace. 2,5 milionu Čechů trpí na alergie. 500.000 potvrzených diagnóz na astma. Přes 750.000 potvrzených diagnóz na diabetes. A každý rok je jich o 10% více, což je světovou zdravotní organizací klasifikováno jako pandemie. Každý třetí Čech onemocní na rakovinu a každý čtvrtý na ni zemře. Je nás 10 miliónů. Kde jsou kardiovaskulární onemocnění, Alzhaimer, Parkinson, osteoporóza, artritida, anémie,…

Za tohle vše může spousta faktorů. Převážně zhoršující se životní prostředí a také chemizace potravin. Zelené potraviny (vysušená šťáva z mladého ječmene a sladkovodní řasa chlorella pyrenoidosa ) jsou zde, aby kompenzovaly tyto faktory. Průběžně nás detoxikovaly a přitom zásobily tím čím potřebujeme a co nám civilizačně postiženým lidem chybí. Chlorella i mladý ječmen je konzerva plná vitamínů, minerálů, stopových prvků, fytolátek , a hlavně enzymů (které jsou v naší stravě hojně ničeny vařením). Jsou plné aminokyselin a léčivého chlorofylu.

Náš organismus je také většinou překyselený za což může převážně nevhodná, převážně vařená a živočišná strava, pití kávy, kouření a pojídání léků. Z překyselení organismu vzniká řada zdravotních problémů a nemocí. Zelené potraviny jsou zásadotvorné, pomáhají proto eliminovat kyselost organismu a tím se zbavovat zdravotních problémů. Zelené potraviny jsou komplexní a přirozené, to znamená, že jejich fytolátky působí souvztažně a jejich účinek nelze srovnat s žádnou umělou kombinací. Látky jsou propojeny a posilují se navzájem, mohou být až 100% využity naším organismem. Nejsou klasickými potravinovými doplňky, ale plnohodnotnou a komplexní stravou, proto je možné řasou a zelenou šťávou nahradit jídlo a zdravě hubnout!

Zelené potraviny mají vysokou přirozenou antioxidační aktivitu tím nám pomáhají proti předčasnému stárnutí, proti všem chronickým chorobám a rakovině. Nelze opomenout i bioenergetickou hodnotu chlorelly a ječmene, kterou citliví lidé vnímají v podobě přílivu energie.

Zelené potraviny jsou velmi výhodné pro ty, co vydávají mnoho energie a ty na než klade tělo vyšší požadavky, tedy pro vrcholové sportovce, kulturisty, workholiky, těhotné, kojící a samozřejmě děti.

Mladý ječmen a chlorella pyrenoidosa jsou mostem mezi přírodou a civilizací, nejsou léky a přeci léčí. Stávají se globálním trendem nahrazujícím nedokonalé přípravky laboratoří za dokonalost Přírody. Člověk se oddělil průmyslovou revolucí od Přírody a nese za to následky v podobě dramaticky se zhoršujícího zdravotního stavu už i nejmladší populace. Kde jinde by měl člověk hledat cestu zpět než v základu potravních řetězců – řas ve vodě, travin na souši? Toto není zdaleka vše o zelených potravinách, více si můžete přečíst na webových stránkách věnujících se pouze jim.

Ivana Kubešová, www.zelenepotraviny.com

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here