Zdraví a prevence

0
340

Zdraví patří zcela nepochybně k nejdůležitějším hodnotám v našem životě. Řada z nás ho však bere jako samozřejmost a péči o něj si představuje tak, že spolyká nejrůznější vitaminy a „zázračné“ přípravky, a tím má tzv. splněno. Tak jednoduše to ovšem nefunguje. O zdraví je totiž třeba starat se komplexně, jak neustále nabádají odborníci.

Zdravý životní styl

Vše začíná zdravým životním stylem. Ten zahrnuje správně sestavený jídelníček plný vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin, bez kterých náš organismus nemůže optimálně fungovat. Zdravá strava jde ruku v ruce s pohybem, zapomínat nesmíme ani na dostatek spánku a dodržování pitného režimu. Ideální je obyčejná voda, případně zeleninové a ovocné šťávy nebo čaje. Čas od času si můžete dopřát také skleničku kvalitního červeného vína – o jeho přínosných zdravotních účincích pojednává celá řada výzkumných studií, které ho označují jako elixír mládí a zázračný všelék. Však jistě ne náhodou víno dříve lékaři předepisovali dokonce i na recept.

Pomocníci z přírody

Zlepšit vaše zdraví můžete také pomocí bylinek. S trochou nadsázky by se dalo říct, že tito přírodní pomocníci si poradí prakticky se vším, na každý problém existuje nějaká léčivá rostlinka. Jedna pomůže s vysokým krevním tlakem, druhá uleví od žaludečních potíží, třetí od bolesti zubů. Některé z nich jsou dokonce „multifunkční“, třeba taková máta peprná nebo heřmánek umožňují využití mnoha způsoby. Vyzkoušet je můžete ke kloktání a vyplachování bylinnými ústními vodami s obsahem heřmánku, máty či šalvěje při bolestech zubů a dásní, jako čaj k upravení zažívání, jako vývar k inhalaci při léčbě dýchacích potíží či jako obklad při nejrůznějších vyrážkách. Bylinné roztoky jsou také vhodné při léčbě atfů.

Důležitost prevence

Nezbytnou součástí pevného zdraví jsou také preventivní prohlídky, které dovedou včas odhalit nebezpečné nemoci, a umožnit tak zahájení okamžité léčby. Jenže, ruku na srdce: kdy jste do ordinace zavítali naposled? Kolikrát pozvánka skončila v odpadkovém koši s argumentem, že vám nic není, nic vás nebolí a hlavně, že na něco takového nemáte absolutně čas? Nebo máte strach z nepříjemných odběrů krve? Naštěstí však žijeme ve 21. století, takže kompletní zdravotní vyšetření lze provést speciálních diagnostických přístrojů, a to rychle a zcela bezbolestně. Tak, vezměte zodpovědnost za váš budoucí život pevně do vlastních rukou.

Zdraví a prevence
Ohodnoťte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here