Trápí vás bolesti bederní páteře? Zbavte se jich

0
1406

Bolesti bederní páteře dokážou pěkně potrápit. Nemůžeme spát, ani se pořádně hýbat. Naštěstí existuje spousta prostředků, jak si od nich ulevit. Nebo je alespoň minimalizovat.

Bederní oblast je nejvíce zatěžovanou oblastní páteře. Nejenže nosí váhu celého těla, ale také se velkou měrou podílí na přenosu pohybu z dolních končetin na trup.

Degenerace meziobratlových plotének a svalová dysbalance

Bolí vás bederní páteř? Viníků, na něž můžete ukázat prstem, je celá řada. Zatímco u starších lidí často bývá na vině degenerace meziobratlových plotének, u mladších to bývá tzv. svalová dysbalance, v rámci které jsou některé svaly přetížené a jiné naopak ochablé. Na vině ale může být i celkové nesprávné držení děla, jak při sezení, tak při stání.

Diagnóza ischias

Bolesti v oblasti bederní páteře ovšem mohou být způsobeny i drážděním sedacího nervu. K tomu může dojít například při zvednutí těžkého nákladu, po prudkém otočení, ale i po výhřezu ploténky. Nerv je často drážděn i probíhajícím zánětem. Diagnóza pak zní ischias.

Pravidelně cvičte

Naštěstí existuje několik způsobů, jak bolesti bederní páteře zmírnit. Je-li vaším problémem špatné držení těla, zařaďtě do svého režimu cviky na správné držení těla. Ty by vás měla naučit rehabilitační sestra, ale spousta z nich je k mání i na internetu.

Vyzkoušejte Olfen gel

Od bolesti způsobené pohmožděním, vykloubením či podvrknutím (tedy nejenom zad, ale svalů a kloubů) vám na nějakou dobu uleví Olfen gel s léčivou látkou s názvem diklofenak, jež tlumí zánět a s ním spojenou bolest a má i protirevmatické účinky. Pokud je bolest způsobená úrazem, doporučujeme Olfen léčivou náplast.

Pozor na jiné onemocnění

Ovšem pozor, bolest bederní páteře vůbec nemusí znamenat problém páteře samotné. Hlásit se jí mohou i onemocnění ledvinová či gynekologická. Pokud potíže delší dobu nepolevují, obraťte se na svého praktického lékaře.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here