Suchý i vlhký kašel dokážou pořádně potrápit. Jak si s nimi poradit?

0
379

Když si vezme slovo chladné počasí, lidé začnou být nemocní. Teče jim z nosu, bolí v krku a potýkají se s kašlem. Většinou zajdou do lékárny a nechají si poradit s výběrem přípravku proti kašli. Jenže to jde i jinak! Podívejme se na to, jak to řešily naše babičky.

V hlavní roli suchý kašel

Jakmile nás ochromí suchý kašel, který je neproduktivní a dráždivý, ulehneme do postele. Tento druh onemocnění je nepříjemný a bolestivý, protože při něm nedochází k vykašlávání hlenu. V tomto případě je nutné užívat prostředky tlumící dráždivost. Jak tedy probíhá suchý kašel léčba (https://www.vicks.cz/cs-cz/centrum-p%C3%A9%C4%8De-vicks/lecba-a-uleva-od-priznaku-chripky-a-nachlazen%C3%AD/suchy-kasel-a-vlhky-kasel)? Na začátku je dobré zařadit Priessnitzův obklad či obklad z rozvařeného tvarohu a česneku. Skvělým tipem je také cibule s medem, česneková tinktura, odvar z vlašských ořechů, smrkový sirup, sušená majoránka uvařená s vodou a bylinky, jako jsou bez černý, lípa, jitrocel, podběl a šípky.

Když hrají hleny prim

Pokud vás trápí vlhký kašel, při kterém jsou produkovány husté a viskózní hleny, máte o špatnou náladu postaráno. Dopřejte si bylinkové čaje s medem, medový křen, zázvorový čaj, smrkový sirup, ovocné šťávy. Vlhký kašel navazuje na suchý. Trvá sice déle, ale není zdaleka tak obtížný jako jeho předchůdce. Pamatujte si, že tělo potřebuje dostatek času na zotavení, antibiotika jsou tedy zbytečná. Někdy se přidá ke kašli i rýma, proto je dobré mít po ruce kapky do nosu (http://www.vicks.cz/vyrobky/sinex-nosni-sprej/).

Přípravky Vicks pomohou

Pokud babské rady nic moc nezabírají, vyzkoušejte přípravky proti kašli, horečce a rýmě Vicks. Horké nápoje a prostředky na léčbu suchého či vlhkého kašle rychle zaberou!

 

Suchý i vlhký kašel dokážou pořádně potrápit. Jak si s nimi poradit?
Ohodnoťte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here