Snižte svůj hořčíkový deficit pomocí speciálního oleje

0
151


Hořčíkový deficit není devizou pouze malého počtu lidí, ale má ho valná část české společnosti. Obvykle člověk nezaznamená žádné příznaky, nicméně když už se projeví, může to být dosti nepříjemné. Je tedy rozhodně lepší udělat pro doplnění magnesia maximum než své potíže přehlížet.

Nedostatek může způsobovat tetanii

Nedostatek hořčíku v těle naprostá většina lidí vůbec neřeší. V zásadě jen málokdo ví, že na něco takového vůbec trpí. Příznaky bývají mnohdy skutečně velice jemné, pokud vůbec nějaké.

V případě, že vám občas škube dlouze ve svalech bez jakékoliv příčiny či vás bolí nohy, aniž byste předtím provozovali nějaký fyzicky náročný výkon, jedná se pravděpodobně o deficit magnezia. Ten se může projevovat rovněž zhoršeným duševním stavem, spánkem či celkovým třesem. Většinou se tak hlásí tetanie. V tomto stádiu jde o klasickou formu, nicméně při dlouhodobě klesající hladině hořčíku se může začít projevovat i její mnohem horší manifestní verze.

Ta obvykle jen tak sama nenastoupí a je potřeba nějaký spouštěč v podobě silného stresu, vykouřené cigarety či vypití alkoholického nápoje. Všechny tyto aktivity totiž mohou způsobovat odliv hořčíku z těla.

Působí takřka okamžitě

Hořčík většina lidí doplňuje za pomocí tablet, což není apriori špatně, ovšem se zároveň nejedná ani o nejlepší způsob. Skrze trávicí soustavu se magnesium dostává do organismu daleko složitěji než kupříkladu kůží.

I proto mnoho lékařů doporučuje svým pacientům používat hořčíkový olej, jenž se aplikuje přímo na pokožku. Zatímco po požití hořčíku v tabletách musí člověk čekat na efekt klidně i půl hodiny, tímto způsobem je možné účinky poznat většinou do patnácti minut.

Do organismu se olej dostane i když si ho dáte do horké koupele. Nemusíte příliš plýtvat, skutečně stačí jen troška. A není nutně skončit pouze u oleje. Zážitek z koupele umocníte přidáním různých vhodných bylinek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here