Jakou úlohu má v lidském těle kolagen a jak ho správně doplnit?

0
158

Kromě doplňků stravy, kdy do těla dodáte minerály nebo vitamíny, existují i přípravky pro doplnění jiných látek. Za zmínku určitě stojí konkrétně kolagen. Jde o látku, která se přirozeně vyskytuje v lidském organismu, ale mnohdy jeho množství není dostatečné. Jaké úlohy kolagen plní a v jaké podobě se vyplatí doplňovat? To se dozvíte v tomto článku.

Role kolagenu v lidském organismu

Kolagen patří mezi klíčové proteiny v lidském těle. Jeho struktura je poměrně složitá a liší se podle konkrétního účelu daného typu kolagenu. Obecně se však dá říci, že je kolagen důležitý především pro zdravé fungování pojivových tkání, jako jsou klouby, šlachy a vazy. Kromě toho má i značnou úlohu v pevnosti a pružnosti pokožky, což má vliv na tvorbu vrásek a celkový vzhled. I proto se kolagen mnohdy vyskytuje v krémech a sérech určených pro použití na pokožku.

V jaké formě můžete kolagen doplnit

Doplňování kolagenu je možné v kapslích či v prášku bez příchutě. Právě prášek se většinou lépe vstřebává a je všestranně využitelný pro zamíchání do nápoje, jogurtu, smoothie a podobně. Kvalitní kolagen v prášku by měl být i v takové podobě, aby si s ním tělo dokázalo co nejlépe poradit.

Vyberte si kvalitní přípravek v nejlépe využitelné podobě

Užívání kolagenu se doporučuje v pokročilém věku, ale i v případě namáhavých sportovních či pracovních výkonů. Aby byl účinek co možná nejlepší, zaměřte se v první řadě a druh kolagenu. Pro maximální výsledky by se mělo jednat o hydrolyzovaný kolagen, který je rozdělen na menší kousky. Z těch si tělo samo poskládá jednotlivé komplikovanější řetězce, což nabízí lepší využitelnost daného přípravku. Pro maximální výsledky se však neobjedete také bez opravdu pravidelného užívání podle dávkování uvedeném na konkrétním přípravku.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here