Co je to hořčíkový olej a proč je pro lidské tělo prospěšný?

0
162

Hořčík je kov, který se vyskytuje jak v přírodě, například v zemském kůře, tak ve všech živých organismech včetně člověka. Je nezbytný pro jejich existenci. Váže na sebe další důležité látky a je důležitý pro přenos informací a elektrických impulzů ve svalech, napomáhá vzniku energie v buňkách, a také má nemalý vliv na srdeční funkci. Z toho důvodu má hořčíkový olej poměrně široké spektrum využití.

Účinky hořčíku na lidské tělo

Hořčík má spoustu dalších účinků jako třeba zvyšování koncentrace a snižování únavy, zmírňuje křeče ve svalech a navozuje lepší náladu. Hořčíkový olej také upravuje hladiny cholesterolů, což může mít pozitivní vliv na krevní tlak.

Jak se projevuje nedostatek hořčíku

Jak už vyplývá z výše uvedeného, nedostatek hořčíku způsobuje vážné a nepříjemné příznaky. Od nervových záškubů, přes vysoký krevní tlak až po poruchy kardiovaskulárního systému. Hořčíkový olej použití slouží především jako prevence, ale může i cíleně pomáhat s řešením daných potíží.

Doplnění ve formě hořčíkového oleje

Existuje spousta přípravků, doplňků a rad, jak tento minerál doplnit. Jedním z nich je právě hořčíkový olej ve spreji. Ten je získáván z vypařených moří, která zde byla před mnoha miliony let a je zpracováván zcela přírodně bez chemického či tepelného ošetření. Tento olej má nejsnadnější aplikaci, a to je přes kůži. Pouhým nanesením a rozetřením na kůži získají svaly dostatek hořčíku a dostane se jim uvolnění jak při přetažení po sportu tak i po různých zraněních. Tento výrobek byl testován i například v Německu. Jasně hovoří i hořčíkový olej zkušenosti lidí, kteří daný produkt již vyzkoušeli.

Kvalitní hořčíkový olej jednoduše objednáte přímo na internetu, kde k němu můžete přidat i další doplňky stravy pro skutečně optimální fungování celého organismu. Vždy však dodržujte doporučené denní dávkování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here