Šlápněte do pedálů a zbavte se špatné nálady

0
1559Přemýšleli jste někdy nad tím, jak dokáže sport ovlivnit vaši náladu? Vyberte si sportovní aktivitu, která vás bude opravdu bavit, a zbavte se rychle a účinně špatné nálady, budete překvapeni, jak snadno toho lze dosáhnout. Vyzkoušejte například cyklistiku, která se řadí mezi královské sporty.

Nejen při jízdě na kole, ale také při jakémkoliv jiném sportu se vyplavují endorfiny a adrenalin. Tyto hormony mají pozitivní vliv na emoce člověka. Pořiďte si horské kolo nebo investujte do moderního elektrokola a užijte si příval nové energie a dobré nálady.

Pravidelnou jízdou na kole dokážete nejen vykouzlit úsměv, ale také posílit svaly a zhubnout přebytečné kilogramy. Když uvidíte, že jde vaše váha dolů a děláte něco pro své tělo a pro své zdraví, odrazí se to také pozitivně na psychice.

Jízda na kole je ideální fyzickou aktivitou, při které se neunavíte, ale získáte novou energii a váš nervový systém zažije něco jako restart. Zkuste jednou vytáhnout silniční kolo a jet na něm do práce. Vnímejte tu změnu ve své náladě.

Zajímavým zjištěním je, že cyklistika pomáhá zlepšit také zrak. Při jízdě totiž cvičíte oční svaly a učíte oči vnímat více podnětů najednou, díky tomu dokážete posléze zaměřit svůj pohled na vzdálené objekty, a trénujete tak svůj zrak.

Výzkumy potvrzují, že po měsíci pravidelné aktivity získáte návyk, a kdybyste přestali, tak by vám jízda na kole začala chybět. Je na vás, zda zvolíte jízdu terénem na horském kole nebo projížďku městem na silničním kole nebo elektrokole. Vždy se však snažte dodržovat pravidelnost a po čtyřech měsících si můžete všimnout, že se vám zlepší paměť, a dokonce i duševní schopnosti.

Kromě jiného je prokázané, že jízda na kole dokáže zmírnit nebo zcela eliminovat výskyt depresí. Při jízdě na kole navíc trávíte čas na čerstvém vzduchu, díky horskému kolu nebo trekingovému kolu můžete jezdit také v přírodě, a užít si tak výlet s partnerem nebo s přáteli.

Cvičení do těla vyplavuje endorfiny, které ve vás vyvolají pocit štěstí, euforie a klidu. Jízda na kole je vhodnou aktivitou, díky které zapomenete na starosti a negativní myšlenky. Uvolníte se, zapomenete na stres, a navíc zvýšíte hladinu dopaminu, což je hormon štěstí. Stejně tak při jízdě na kole uvolňujete potřebný hormon serotonin.

Je zajímavé, že jízda na kole dokáže skvěle vyčistit hlavu. Pokud máte nějaké trápení a nevíte, jak jej vyřešit, vezměte silniční kolo a vyrazte na projížďku. Uvidíte, že se domů vrátíte s čistou hlavou a mnohem lepším pocitem.

Ke zlepšení nálady stačí 30 minut pravidelného a svižnějšího pohybu. Jízda na kole je vhodná, i pokud máte problémy s klouby nebo máte nějaké kilo navíc. Zvolte tento sport, který vás bude bavit. Je prokázáno, že cvičení vám dokáže udržet lepší náladu deset až dvanáct hodin po cvičení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here