Rotoped a hubnutí? Cvičte v soukromí.

0
4244

Chcete zhubnout? Pořiďte si rotoped a můžete se do toho dát! Rotoped je totiž oproti kolu výjimečný v tom, že můžete jezdit i za ošklivého počasí a navíc si můžete nastavovat různé zátěže přesně tak, jak potřebujete.

Díky tomu se můžete stále držet v aerobním (spalovacím) pásmu. Docílíte tím daleko efektivnějšího cvičení. Budete hubnout rychleji a navíc si budete také formovat postavu.

Rotoped můžete mít stále při ruce a kdykoliv budete mít čas nebo chuť, můžete hubnout. Jelikož se jedná o kardiovaskulární cvičení, je důležité se držet ve spalovacím pásmu, pokud chceme hubnout efektivně.

Tato cvičební pomůcka je navíc vhodná i pro maminky po porodu, starší lidi či lidi s problémy zad. Můžete si zvolit své tempo a navíc cvičíte v pohodlí domova.

Obsah článku

Vadí Vám okukování?

Na rotopedu můžete cvičit jak v posilovně, tak si ho můžete pořídit domů. Nestojí tak mnoho a dá se pořídit i na splátky. Jestliže nemáte rádi, když se na Vás někdo při cvičení dívá, je rotoped na doma to pravé pro Vás. Výhodou je, že nezabere moc místa. Můžete si ho postavit do rohu místnosti a nebude Vám překážet. Každopádně je však výběr rotopedu důležité dobře promyslet. Pokud se nevyznáte v jednotlivých parametrech, mohli byste neuváženého nákupu brzy litovat. Doporučujeme proto využít porovnání nejlepších rotopedů na trhu.

Jak cvičit na rotopedu?

Aby bylo cvičení na rotopedu efektivní, je třeba cvičit alespoň 3x týdně po dobu jedné hodiny. Snažte se jezdit jen s minimální zátěží. Některé rotopedy nabízejí měřiče tepu (dnes už většina). Takže si můžete hlídat svou tepovou frekvenci.

Začínejte pomalu, pokud nejste zvyklí cvičit, ať si zbytečně neuženete svalovou horečku. Po cvičení se vždy protáhněte, ať se druhý den můžete hnout.

Bez jídla to nepůjde!

Jestliže chcete zhubnout, jen rotoped Vás nezachrání. K němu je dobré přidat také posilování a nejdůležitější – upravit jídelníček.

Jak jíst při cvičení na rotopedu

Cvičit byste měli tak hodinu až hodinu a půl po jídle. Před cvičením je dobré si dát něco lehkého. Určitě si nedávejte hamburger (ten vůbec nepatří do zdravého jídelníčku). Při cvičení by Vám bylo hodně těžko a mohlo by se Vám stát, že se pozvracíte. To za to opravdu nestojí.

Než půjdete cvičit, dejte si třeba kousek celozrnného pečiva s přírodním sýrem. Pozor na velké množství zeleniny či luštěnin. Pokud trpíte nadýmáním, může se Vám špatně cvičit.

Při hubnoucím režimu se najezte až tak za hodinu po docvičení (nejdříve za půl hodiny). Váš metabolismus stále ještě spaluje, a když se najíte hned, přerušíte ho. A to by byla škoda. Po cvičení je dobré si dát kvalitní bílkoviny, aby se doplnily do svalů.

Zdravý jídelníček je základ

Při hubnutí je důležité, aby byl jídelníček pestrý, abyste jedli pravidelně a nepřejídali se. Důležité je také doplňovat pitný režim. Doporučuje se vypít za den 2 – 3 l tekutin. Samozřejmě je to závislé na prostředí, ve kterém se pohybujete a na okolní teplotě i dalších faktorech.

Pokud budete jezdit hodinu na rotopedu, snažte se vypít alespoň 1 litr tekutin navíc. Tělo pocením vyloučí hodně minerálů a potu, tak je potřeba vodu i minerály doplnit. Volit můžete různé iontové nápoje. Obsahují navíc kofein, který rozproudí metabolismus.

Při cvičení je důležité mít dostatečně velký příjem bílkovin. Pokud byste drželi drastickou dietu a nedodávali tělu bílkoviny, budete hubnout svalovou hmotu. Na váze sice ubývat budete, ale ne tuk, nýbrž svaly. To je nežádoucí.

Co jíst?

Snažte se, aby ve Vašem jídelníčku nechyběly mléčné výrobky. Ne snad přímo mléko, ale raději zakysané mléčné výrobky do 3 % tuku, tvarohy, přírodní sýry apod. Z bílkovin dále dodávejte maso, ryby, vajíčka (hlavně bílek), můžete vyzkoušet i méně známe potraviny. Například šmakoun (vyrábí se i ve sladké podobě), tofu atd.

Nezapomínejte na dostatek zeleniny (ne těsně před cvičením), ovoce a také složené sacharidy, kvůli energii. Vybírat můžete například z celozrnného pečiva, rýže, celozrnných těstovin či brambor nebo vloček.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here