Domácí fitness a posilování

0
3131

Pravidelný pohyb, sportování nebo fitness cvičení by neměly z našeho života úplně zmizet.

PR článek

Pravidelný pohyb, sportování nebo fitness cvičení by neměly z našeho života úplně zmizet. Pokud se chceme dobře cítit, předcházet různým zdravotním problémům, zlepšit si fyzickou kondici a nastartovat si dobrou náladu a zdravé sebevědomí, je pohyb a sportovní aktivita nebo posilování tou nejlepší volbou jak začít zdravěji žít a lépe se cítit.

Přitom způsobů, jak se aktivně zapojit do zlepšení Vaší celkové kondice a postavy, je mnoho. Vyberte si podle své volby a hlavně podle toho, co Vás naplňuje a baví, v čem se cítíte dobře a co pro Vás má smysl. Můžete si osobně vyzkoušet vše od běhání po tenis, jógu nebo pilates po horolezectví, plavání nebo posilování.

Fitness je zaměřen především na sportovní aktivity, u kterých se hýbe nebo procvičuje v nejlepším případě celé tělo, tedy zapojujete většinu svalů. Fitness neboli tělesná zdatnost, pohyb, zdravý životní styl a kontrola jídelníčku přispívá k výbornému fyzickému stavu, celkové pohodě a odolnosti vůči civilizačním nemocem a zvýšení obranyschopnosti organismu.

Pro domácí trénink existuje spousta posilovacích přístrojů a pomůcek, které Vám zajistí správné vytvarování postavy v pohodlí domova a navíc jsou šikovným pomocníkem pro tvorbu svalové hmoty a tím vedou i ke snížení hmotnosti. Pokud ve cvičení nepolevíte a budete posilovat alespoň 3x týdnně, odměnou Vám bude pevná svalová hmota, která zlepšuje prokrvení svalů, mozku, míchy a má vliv na kvalitu kůže. Navíc se svaly sílí i kosti, šlachy a klouby.

Ze seznamu posilovacích strojů si můžete vybrat podle toho, kterou část Vašeho těla chcete zformovat nebo i podle zapojení a posilování celého těla. Pro posílení celého těla slouží především posilovací stroje, trenažery, multifunkční posilovací lavice, univerzální posilovače nebo balanční podložky a gymnastické míče.

Z posilovačů, které využijete na problematické partie svého těla, si můžete vybrat například webu tv shopu z posilovacích přístrojů na břicho, na posilování zad, posilování rukou, posilování nohou, posilovací stroje na prsa, nebo posilovače na zápěstí.

Stepper slouží k vytvarování hýžďových a stehenních svalů, na kterém jakoby šlapete do schodů. Steppery jsou k dostání v několika variantách – twist stepper, boční stepper nebo stojanový stepper s držadly pro ruce se podívejte na aktuální nabídku stepperů. Pro posilování nohou slouží i běžecké pásy nebo rotopedy, kterých je na trhu široká řada v různém provedení. Cvičením na běžeckém pásu si zdokonalíte pohybovou motoriku a zlepšíte krevní tlak i oběh, zvyšujete vitální kapacitu plic a spalujete kalorie tím, že zapojujete všechny svalové partie. Rotopedy patří k oblíbeným domácím přístrojům na posilování především i díky tomu, že dochází k minimálnímu zatížení kloubů a jsou výborné na spalování tuků. Jsou tou správnou volbou pro kolaře a cyklisty, kteří uvítají to, že si mohou zasportovat i když venku prší nebo je zima.

Další variantou podobnou rotopedu jsou eliptické trenažery neboli crossové trenažery, orbitreky nebo elipticaly. Podle konstrukce se rozlišuje eliptický trenažer se setrvačníkem vpředu a crossový trenažér se setrvačníkem vzadu. Podle ovládání lze pořídit trenažer s ruční regulací zátěže nebo elektronicky řízený trenažér.

Posilovací věže a lavice nabízejí dle typu přístroje kondiční zpevnění postavy nebo slouží pro silový trénink. Posilovací stroje se dají rozdělit na posilovací lavice na břicho, posilovací lavice na činky nebo univerzální posilovací stroje. K těmto typům posilování je nezbytnou součástí i posilovací příslušenství např. činky, kotouče nebo cihličky.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here