Pravidelná konzumace ořechů podpoří vaše zdraví v mnoha ohledech. Proč zařadit tuto superpotravinu do jídelníčku?

0
746

Ořechy jsou nezastupitelnou kategorií ve zdravé stravě a své místo na našich talířích by si měly najít každým dnem. Dodávají našim tělům ohromné množství důležitých živin a stávají se výrazným zdrojem energie. V čem tkví kouzlo těchto malých pomocníků?

Spousta prospěšných látek

Nejvíce zastoupenou makroživinou v této potravině jsou zdravé tuky s přítomností mastných kyselin. Ty jsou prospěšné pro správné fungování našich hormonů, mozků i oběhové soustavy. Určitě se této živině nevyhýbejte, protože je pro naše těla kriticky důležitá. Zdrojem jejího každodenního doplnění se mohou stát ořechová másla.

Další podstatnou makroživinou obsaženou v ořeších jsou samozřejmě kvalitní bílkoviny. Ty se starají o regeneraci a výstavbu svalů, tvorbu hormonů, enzymů a buněk. Ani jejich význam není radno podceňovat a pro správnou vitalitu je nutno je vhodně doplňovat. Například mandle vám v jedné hrsti dodají okolo šesti gramů bílkovin.

A co taková vláknina? Doktoři se shodují, že jedinci v naší civilizaci přijímají této látky dlouhodobě velký nedostatek. Vláknina je nezastupitelná ve své schopnosti pozitivně řídit naše zažívání a její vhodné množství na sebe při odchodu z našich těl váže toxické látky, které musí z těla ven. Jedině tímto způsobem je naše tělo schopno provádět pravidelnou a důležitou očistu. Třeba kešu ořechy jsou skvělým zdrojem zmíněné živiny.

Vhodné do nabírání, ale i hubnutí

Celkové zastoupení tuků a bílkovin dělá z konzumace těchto potravin kalorickou bombu, která se hodí především při nabírání a udržování kvalitní svalové hmoty. Samozřejmě ani při hubnutí byste se neměli jejich konzumaci vyhýbat, protože vás zasytí na opravdu dlouhou dobu a dodají vašemu tělu mnoho vitamínů i minerálů.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here