Odstranění tetování už není problém

0
198

Nechali jste se tetovat a teď se Vám to nevyplácí? Nechte si tetování odstranit. Trend 21. století má již dlouhou historii. Účel tetování se různí, princip však zůstává. Odstranění tetování nemusí bolet a zanechávat jizvy.

Tetování a historie

To, co se stalo hitem moderní doby je ve skutečnosti velmi starou tradicí.

První tetování jsou známé již z dob neolitu.

V dobách starověkých Řeků a Římanů bylo tetování využívána k označování otroků. A jak víme, značení pomocí tetování převzali v novodobé historii například nacisté.

Dnes je tetování otázka uměleckého vyjádření tatéra i tetovaného.

Proč si nechat tetování odstranit?

Častým důvodem pro odstranění tetování může být jeho nevhodnost pro výkon určitého povolání. V některých profesích je totiž tetování na viditelných a výrazných místech nepřijatelné. V takovém případě brání tetování v kariérním a profesním růstu.

Zároveň se mění trendy tetování společně s měnící se společností. Ne vždy je tedy člověk po letech spokojen s tím, co si nechal vytetovat na vysoké škole.

Způsoby odstranění tetování

Způsobů odstranění nechtěného tetování je hned několik. Kromě metody laserem existují ještě metody operací či bruskou. V případě broušení kůže se však jedná o velmi bolestivou proceduru. Při samotném zákroku je sice klient pod lokální anestezií, ale po zákroku zůstanou na těle jemné stroupky. Ty se mohou hojit až týden.

V případě operace skalpelem zůstane klientovi památka ve formě jizvy. .

Odstranění laserem

Způsob odstranění tetování laserem je nejméně bolestivý, časově nenáročný a tedy nejvíce oblíbený. Bezproblémové odstranění tetování může ovlivnit hned několik faktorů. Třeba kvalitu laseru a samotného pracoviště lze ovlivnit velmi dobře. Naopak druh použité barvy, hloubka vpichu či hustota inkoustu jsou prostě dány . Dalším faktorem je i barevnost tetování. Samy salony a kliniky uvádí, že nejlépe jdou odstranit tetování černé barvy a ostatních tmavých odstínů. Od těchto faktorů se odvíjí i počet potřebných zákroků za účelem totálního odstranění tetování.Tento způsob využívají i ženy, které si chtějí nechat odstranit permanentní makeup.

Důležitost zdravého imunitního systému

Dalším velmi důležitým faktorem k odstranění a vymizení vašeho tetování bude správná funkce imunitního systému. Laser totiž inkoust z tetování pouze rozbíjí na menší části. O finální odbourání těchto malých částic rozhoduje již imunitní systém. Dobrá imunita zároveň skvěle pomůže s hojením místa na kůži, kde bude laser působit.

Co dělat a nedělat před odstraněním pomocí laseru? Máme pro Vás 5 tipů

  1. Hodně spěte. Lidské tělo vyžaduje nejlépe 7-8 hodin spánku za den. Spánek je zároveň nejlepší cesta k posílení vaší imunity. Proto bude ideální si před zákrokem dopřát kvalitní odpočinek.
  2. Pijte vodu. Sami kliniky doporučují zvýšení denního příjmu vody jak před zákrokem, tak i po něm. Voda má totiž těle důležitou úlohu a v případě narušení kůže hraje velkou roli v obnově její struktury.
  3. Nekuřte! Kouření nejenže zpomaluje hojivé procesy v lidském organismu, ale především zpomaluje i metabolismus a oslabuje imunitní systém. V případě kouření je opět samotnými klinikami doporučeno omezit ho v době před zákrokem na minimum.
  4. Dopřejete si pestrou stravu. Vyvážený a pestrý jídelníček je pro lidský organismus velmi důležitý i při normálním režimu. V případě porušení jakékoliv tělní struktury to platí dvojnásob.
  5. Dbejte na doplnění vitamínů. Zejména vitamíny C,D,B6 a zinek jsou velmi významné pro podporu imunitního systému. Ideální je doplňování vitamínů během několika týdnů před laserovým zákrokem. třeba právě pestrou stravou.

Jak jste na tom s tetováním vy? Chcete si ho nechat odstranit? A jaký je váš důvod? Podělte se s námi a našimi čtenáři.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here