Kolik stojí odstranění tetování? Nezůstane peněženka prázdná?

0
1766

Nechat si udělat tetování je mnohdy velké rozhodnutí, protože ne úplně lehce si lze ze dne na den říct, že už ho nechcete. Níže najdete informace, jak postupovat při rozhodnutí, že už se tetováním pyšnit nebudete. Takže kolik stojí odstranění tetování?

Obsah článku

Stát se to může

Ted Mosby v americkém seriálu How I Met Your Mother čili Jak jsem potkal vaši matku se jednoho rána probudil a zjistil, že se v opilosti nechal potetovat. Tatér mu ale na záda vytetoval motýla, kterého si rozhodně nepřál. Situaci se rozhodl řešit pomocí zákroku laserem. Podle amerického průzkumu téměř čtvrtina lidí lituje svého rozhodnutí udělat si tetování. Ať už jste se z jakéhokoli důvodu rozhodli pro odstranění tetování, bude se vám tento článek hodit.

Jaký způsob odstranění tetování vybrat?

Existují základní metody, jakými se odstranění tetování provádí. Těmi jsou frézování, chirurgický zákrok, laser a krém. Je na vás, které metodě dáte přednost. Musíme vás upozornit, že první dva typy mohou být o dost bolestivější, a to i přes lokální anestezii. Navíc vždy vám vzniknou jizvy. Když byste se rozhodli pro frézování nebo chirurgický zákrok, doporučujeme to pouze při menších tetováních.

Nejčastěji se pro odstranění používá laser – metoda, která je značně doporučovaná. Jelikož jde o nejúčinnější metodu, využívají ji všechny speciální kliniky. Laser působí na konkrétní místo a postupně rozpouští barevný pigment, se kterým si pak poradí lidský obranný systém. Bohužel ne všechny kliniky zaručují odstranění libovolné barvy. Tudíž je nutné vybrat takovou, která zaručuje odstranění jakékoliv odstínu barvy. Pokud máte tetování pouze černé či tmavě modré, je možné vyhledat jakoukoli kliniku.

Posledním způsobem je použití krému. Tuto metodu můžete aplikovat doma. Spočívá v tom, že krém po několik měsíců nanášíte na tetování. Postupně vám tetování vybledne, ale jeho úplně zmizení není podle průzkumů zaručeno. Důležité je, abyste krém používali pravidelně.

Zapláče peněženka?

Ohledně nákladů záleží na metodě, kterou si vyberete. Pokud zvolíte odstranění krémem, připravte se na výdaj několika tisíc korun. Používáte ho dlouhodobě, a proto vyplýtváte několik nádobek. Ve finále vás tak „domácí zmizení“ tetování může přijít na hodně peněz. Chirurgické odstranění, frézování ani odstranění laserem nejsou hrazené pojišťovnou. Všechny tyto metody jsou velmi nákladné a určují se podle rozměru a kvality tetování. Počítejte ale s několika tisícovými náklady, které se dostanou až do řádu desítek tisíců. Pro představu – jeden zákrok odstranění laserem stojí od 1000,- Kč do 5000,- Kč.

Jediná možnost, kdy vám pojišťovna uhradí odstranění tetování, je v případech tzv. traumatického tetování. Jedná se například o škváru zadřenou do pokožky, která je odstraněna chirurgicky.

Shrnutí

Představili jsme vám základní informace, jak si nechat odstranit tetování. Pro nejlepší přehled se podívejte do následující tabulky, která vám může pomoci s rozhodnutím:

Typ odstranění 1. Frézování 2. Chirurgický zákrok 3. Laser 4. Krém
Charakteristika Broušení kůže papírem Odstranění skalpelem s následným sešitím kůže Lokální ničení inkoustových pigmentů Nanášení krému na tetování a jeho následné rozpuštění
Bolest Vysoká Vysoká Minimální Ne
Jizvy Vždy Vždy Výjimečně Možné

Už jste si nechali jednou tetování odstranit a nevíte, zda je možnost se nechat potetovat znovu? Je! Má to ale své podmínky. Jednou z nejdůležitějších je, jak je na tom jizva, která po předchozím zákroku vznikla.

Jaký máte názor na to, že zmizení tetování je hrazeno pouze z vaší peněženky? Měla by se na tom podílet i pojišťovna? Sdílejte svůj názor v komentářích.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here