Odkud čerpat vitamíny na podzim a v zimě?

  0
  1536

  Náš organismus potřebuje pravidelnou dávku vitamínů a minerálních látek. Při jejich nedostatku je náchylný k onemocnění a máme málo energie. Jenže jak to řešit, když nám na zahrádce už dávno nic neroste a na trzích prodávají vánoční ozdoby? Odpovědí je nákup kvalitního ovoce a zeleniny s pořádnou dávkou vitamínů.

  Kvalitní ovoce a zelenina

  Ovoce z běžných supermarketů je často dovezené z daleka a stává se, že dlouho leží v nevyhovujících podmínkách. To může vést k tomu, že obsah vitamínů je skutečně nízký. Velkoobchod ovoce nabízí široké spektrum plodin. Kromě běžného ovoce a zeleniny si můžete vybrat i čerstvé bylinky a houby. Na chvíli tak zapomenete, že je vlastně zima a že by měl být nedostatek vitamínů.

  Zdravou a vyváženou stravu nenahradí doplňky výživy

  Nákup ovoce a zeleniny je o mnoho lepší strategií v porovnání s pouhým užíváním vitamínových doplňků stravy. Starosti s tím, kde sehnat kvalitní plodiny, vám pomůže vyřešit velkoobchod zelenina. Pamatujte na to, že pokud je váš jídelníček vyvážený a bohatý na přirozené potraviny, děláte to nejlepší pro své tělo. V zimě je samozřejmě možné přizvat na pomoc i vitamíny v tabletkách a kapslích. To by však měl být pouze podpůrný prostředek a na prvním místě stojí to, co si dáváme každý den na talíř. Když tyto jednoduché zásady dodržíte, vaše zdraví a hlavně imunitní systém se vám odmění.

  Ovoce i zeleninu důkladně omyjte

  Říká se, že v zimních měsících je pro tělo lepší tepelně zpracovaná zelenina. To nemusí být vyloženě pravda a nevhodnou úpravou můžete zbytečně přijít o část důležitých látek. Naopak když zvolíte jemné dušení v páře, pečení či šetrné vaření, bude výsledek chutný a zahřeje vás. Ať už se okolo možností úpravy zeleniny a ovoce traduje mnoho zaručených tipů a doporučení, jedno z nich je hlavní. Před konzumací vždy zeleninu důkladně omyjte. Použijte i kartáč na očištění. Omývání by mělo probíhat v teplejší vodě, aby došlo k odstranění všech potenciálních bakterií, virů a choroboplodných zárodků bez ovlivnění kvality ovoce a zeleniny.

  Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here