Odhalte léčivou moc drahých kovů a kamenů

0
298

Šperky se zdobíme při slavnostních příležitostech i během všedních dnů. Často však zapomínáme, že kromě krásy mají i schopnost „léčit“, nebo spíše posilovat naši vůli i organismus. Ostatně o tom věděly už starověké civilizace a v naší moderní době se na tuto jejich vlastnost bohužel pozapomnělo. V tomto článku odhalíte, jaká moc se ukrývá ve stříbře, zlatých přívěscích a dalších špercích i nejoblíbenějších drahokamech.

Zlato

Oslnivou krásu tohoto kovu obdivovali lidé od počátku naší civilizace, a někteří ho dokonce považovali za zhmotnělé boží světlo. Jeho léčivými účinky se poprvé zabývala indická ajurvéda, která používala jedenáct medikamentů s jeho obsahem. V Egyptě se zase tento kov přidával do mastí a rostlinných silic určených na léčbu kožních nemocí.

Čínským císařům se pak přikládaly plátky zlata na obličej, aby jim vyhladily pleť. Léčivým účinkům zlata se však věří dodnes. V minulém století se například používalo pro léčbu pohybového aparátu, detoxikaci těla i při radioterapii. Příznivě prý ovlivňuje i náš imunitní systém a činnost štítné žlázy a má antibakteriální účinky.

Podporuje však i naši mysl a duši. Rozvíjí tvořivost, pomáhá překonat rozčilení a uklidňuje. Pokud máte pocit, že si příliš nevěříte, pořiďte si šperk z tohoto kovu, neboť prý zvyšuje sebevědomí a zahání strach.

Stříbro

Přestože stříbro se svými léčivými účinky neproslavilo tolik jako zlato, pokud ho máte v oblibě, nesmutněte. I váš stříbrný náhrdelník má svou léčivou sílu. Stříbro prý obnovuje energii a také vám pomůže dosáhnout úspěchu.

Navíc, stejně jako zlato, dodává odvahu a pomáhá překonat náročné situace a krize. Co se týká vlivu na náš organismus, mírní záněty všeho druhu a funguje i při snížené pohyblivosti či jako podpora imunity.

Drahokamy

Na drahokamy reaguje každý organismus trochu jinak, proto je nutné začínat s jejich použitím pomalu a neustále sledovat, zda se neprojevují jakékoliv negativní účinky. Pokud ano, je nutné kámen vyměnit za jiný.

Také je důležité brát v potaz, že léčivé kameny mohou pomáhat při odstraňování příčin nemocí nebo pouze potlačovat jejich příznaky. Je tedy nutné je vždy brát spíše jako podporu při léčbě, nikoli jako jediný prostředek k uzdravení.

A jaké konkrétní kameny vybírat při určitých problémech? Pokud vás často bolí hlava, pomoci vám může jantar, perly, smaragdy či růženíny. Pro posílení imunity je dobré nosit dlouhodobě labradorit, rubín či opál.

Nervy uklidní citrín, safír či topaz. Trpíte nespavostí? Noste diamant, růženín či achát. Menstruaci ulehčují křišťál a měsíční kámen. A k potlačení depresí se hodí topaz, diamant nebo tygří oko.

Ohodnoťte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here