Tipy, které vám pomohou vybrat ideální kolo

0
282

Rozhodli jste se, že začnete sportovat a vybrali jste si cyklistiku? Čeká vás důležitý krok, vybrat si ideální jízdní kolo, s kterým bude vaše jízda na kole bezpečná, plynulá a navíc vás bude bavit. Inspirujte se tipy, které vám pomohou při výběru.

Kde a jak často budete jezdit

Prvním krokem, který vám pomůže vybrat jízdní kolo, je uvědomit si, kde na něm budete jezdit. Pro silnice je vhodné silniční kolo, ale nemusíte se bát ani trekového kola. Pro náročnější a nezpevněný terén vyberte cyklokrosové nebo horské kolo. Do města i na delší výlety se pak hodí městské elektrokolo. Vyberte si vždy kvalitní kolo a nebojte se připlatit si za něj, tato investice se vám vrátí v komfortní a bezpečné jízdě.

Kolik stojí kolo

Při otázce ceny za jízdní kolo se vždy dívejte na všechny jeho parametry. Vždy dejte na kvalitní zpracování, pevný rám a také možnost lehce vyměnit potřebné komponenty na kole. Pokud chcete do tohoto sportu opravdu investovat a dělat jej profesionálně, nic vám nebrání pořídit si silniční kolo, které se bude pohybovat i v částkách desetitisíců.

Vybavení jízdního kola

Mezi základní vybavení jízdního kola patří blatníky, světlo vepředu i vzadu, pohodlné sedlo, a poté například tachometr, držák a láhev na pití a další věci, které ke své jízdě použijete. Důležitý je kvalitní rám a také funkční a kvalitní řadící a brzdový systém.

Neomezené možnosti výběru

Vybrat si můžete trekové jízdní kolo, které vám usnadní například ježdění po městě a nákupy. Jeho cena se může pohybovat okolo 5 000 Kč. Takové kolo není příliš náročné na údržbu a hodí se opravdu na kratší vyjížďky.

Od 5000 Kč nahoru, až po částku 10 000 Kč se pohybují krosová jízdní kola. Ty můžete využít ke každodenní dopravě do práce. Toto kolo je vyrobeno již z dražšího materiálu, životnost kola je větší a může mít i více rychlostí.

Do 20 000 Kč pak seženete jízdní kolo již vyšší kvality. Může se pyšnit lepšími brzdovými systémy. Zvládá náročnější terén a také zátěž. Takové kolo může být například horské, ale i silniční kolo. Má velmi kvalitní vidlici a jízdu na něm si opravdu užijete.

Nad výše zmíněnou částku si pořídíte kola, která mají závodní charakter. Hodí se do extrémního terénu a také na něm můžete jezdit v jakémkoliv počasí. Tato kola jsou pevné, ale zároveň lehké. Investovat můžete také do elektrokola, které můžete použít jako pohodlný dopravní prostředek, šetrný k životnímu prostředí.

 

Ohodnoťte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here