Nutriční terapeut Mgr. Tereza Vítková, Praha

0
2510
Nutriční terapeut Mgr. Tereza Vítková, Praha
Nutriční terapeut Mgr. Tereza Vítková, Praha

Výživové poradenství bez prodeje doplňků stravy. Individuální jídelníčky psané každému klientovi na míru, vycházím z bioimpedančního měření a potřeb klienta. Provádím analýzu výsledků, edukaci klientů, tvořím jídelníčky i pro osoby s dietním omezením. Přirozeně a bez preparátů pomohu s redukcí váhy.

Mé jméno je Tereza Vítková. Myslím si, že člověk dělá nejlépe to, co ho baví, co jej stále rozvíjí a naplňuje. Možná se někomu zdá přinejmenším „netradiční“, že dělám zároveň výuku, výživové poradenství a masáže. Pro každého člověka je velmi těžké nezabřednout do ubíjejícího stereotypu, udržet si vnitřní pohodu a rovnováhu při současném životním stylu. Já mám ráda harmonii, v těle, v duši i v životě. Mám svůj život ráda a chci jej prožít, nikoli přežít. Věřím, že ve své podstatě jsme každý svého štěstí strůjcem. To my si vybíráme svého šéfa, své kolegy, klienty, míru stresu, vlastní náplň a smysluplnost práce, volný čas. Pokud pracujeme duševně, potřebujeme si odpočinout při fyzické činnosti a naopak.

Spojila jsem tedy příjemné s užitečným – pracuji jak duševně, tak fyzicky, v oborech, které mě baví a o kterých se ráda dovídám nové věci i ve svém volném čase. Práce je tedy pro mě koníčkem. Schválně, kdo tohle dnes může říci?

Znalosti a dovednosti z oborů pedagogiky, jazyka, výživy a masáží se výborně doplňují a přispívají k mému pracovnímu i osobnímu růstu. Jsem velmi ráda, že jsem se vydala touto cestou.

VZDĚLÁNÍ A PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI

Vystudovala jsem pedagogickou fakultu Jihočeské University, oborem 1. stupeň s angličtinou. V průběhu studia jsem absolovovala též čtyřletý certifikátový program rozšířené hudební výchovy. V průběhu studia jsem navštívila Anglii, kde jsem čtyři měsíce pracovala. Vyučovala jsem dva roky na základní škole v Buštěhradě, vedla jsem i anglický kroužek pro děti první a druhé třídy. V zimní sezóně 2013-2014 jsem působila jako lektorka v dětské lyžařské školce Classic Ski school v Harrachově. V současné době doučuji soukromě děti prvního stupně i dospělé (angličtinu), lektoruji na výjezdních programech „Recyklohraní, aneb ukliďme si svět“.

Úspěšně jsem také zakončila rekvalifikační kurz na výživové poradenství v Nutriacademy a pravidelně se dovzdělávám na internetových přednáškách z amerických universit. Učím své klienty zdravějšímu způsobu stravování tak, aby se cítili lépe – ať už se jedná o problémy s nadváhou či zdravotní problémy.

Výživové poradenství

Máte nadváhu, zdravotní obtíže, dietické potřeby anebo prostě jen vyznáváte zdravý životní styl?

Pak jste tu správně. A nemusíte se bát, že Vás budu nutit jíst pouze „zrní a zeleninu“. Nejsem stoupencem žádných extrémních názorů a především nikoho nenutím – spolupracuji výhradně s lidmi, kteří mají zájem aktivně spolupracovat na svém zdraví. Ráda Vás seznámím se způsoby zdravého stravování a úpravy potravin, poradím Vám s jejich výběrem, vytvořím Vám jídelníček ušitý na míru Vašim konkrétním potřebám a naučím Vás samostatně uvažovat při tvoření vlastního jídelníčku. Provádím také bioimpedanční měření.

 

Výživa a onemocnění – kardiovaskulární, jaterní, ledvinové, cukrovka, celiakie a jiné…

Výživových poradců přibývá jako hub po dešti. Většina z nich se věnuje lidem s nadváhou, neboť tou trpí stále více lidí. Paradoxně, často kvůli tomu, že jedí málo (ač tomu možná nevěříte). Co však začíná být stále aktuálnějším a závažnějším tématem je problematika diet při různých onemocněních. Tomu se bohužel mnoho výživových poradců nevěnuje, protože se jedná o mnohem složitější a náročnější odvětví. Nutriční sestry zase nemají žádný čas a prostor pro individuální péči o klienta. Vysvětlí mu pouze základní pravidla pro dodržování diety. V praxi jsem se tak běžně setkala s případy, kdy závažné dlouhodobé stravovací změny nutriční terapeutka vysvětlovala pacientce deset minut. Protože jí to nestačilo, zašla osobně i k jiné nutriční terapeutce, která na ni měla stejně krátký čas, a navíc jí podala i odlišné informace. Nutriční terapeuti jsou školeni pro nemocenská zařízení, jejich práce je důležitá, ale je omezena časem a předepsanými tabulkami, které nezohledňují pacientovy individuální potřeby. Výživoví poradci často tuto problematiku nestudují a věnují se pouze lidem s nadváhou.

Stále častěji se setkávám s lidmi, kteří mají více onemocnění. V důsledku toho musí dodržovat hned několik dietních opatření a ta jdou často proti sobě. Klient pak drží v ruce seznam povolených a nepovolených potravin a nemá zdání, co si s tím má počít. A tehdy přicházejí na řadu výživoví poradci…

Příklad: Klient má nemocné ledviny, je po dvou infarktech a má dnu.

Dieta: Měl by dodržovat dietu s nízkým obsahem bílkovin, zároveň dietu s omezením nasycených tuků a cholesterolu a zároveň dietu na dnu.

Důsledek: Tyto diety jdou proti sobě, jejich pravidla se často vzájemně vylučují. Je třeba navrhnout takovou stravu, která maximálně zohlední klientovy potřeby, aby nestrádal.

Upozornění: Nevytvářím dietu ke konkrétním chorobám, ty určuje lékař či dietní sestra. Z těchto diet však vycházím při tvorbě jídelníčků a při edukaci klientů.

Kontakty na Nutričního terapeuta Mgr. Tereza Vítková, Praha

Web: www.prozivot.wz.cz

Mobil: +420 734 769 292

E-mail: info.vyziva@seznam.cz

Adresa firmy:

Choceradská 3216/42
14100
Praha, Záběhlice
Měření a konzultace provádím u klientů anebo v kosmetickém salonu Alexandry Ehrenbergerové.

Otevírací hodiny:

  • Pondělí: Nonstop
  • Úterý: Nonstop
  • Středa: Nonstop
  • Čtvrtek: Nonstop
  • Pátek: Nonstop
  • Sobota: Nonstop
  • Neděle: Nonstop
Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here