Med je základ všeho

0
3503

Říká se, pilná jako včelka. A včela je hmyz, který je pro nás velmi důležitý, protože díky němu máme med. A právě med je velmi zdravý a důležitý, navíc je to základ pro mnoho věcí.

Med je velice zdravý pro celé tělo, ale také pro pleť

Med velmi prospívá pleti, a proto si z něj a dalších surovin, můžete vyrobit výbornou masku na pleť. Med můžete kombinovat téměř s čímkoliv, abyste si z něj udělali masku, ale dobrá kombinace je s bílým jogurtem a vajíčkem. Pokud do směsi jogurtu, vajíčka a medu také přidáte nadrcená vločky, tak neuděláte špatně. Protože vločky se jednak používají jako surovina proti ekzémům a akné, ale také slouží jako peeling.

Medová medicína

Vzhledem k tomu, že je med tak zdravý a zároveň plný energie. Někteří doporučují dát si každý den lžičku či dvě samotného medu. Avšak pokud jste nemocní, tak si můžete med namíchat s cibulí anebo někteří lidé, také doporučují do misky medu naložit česnek a tuto kombinaci užívat. Protože se v medu spojí to nejlepší z nich, ale zároveň účinné látky, které ze sebe vypustí právě cibule či česnek, pomáhají na chřipku, bolest v krku a další nepříjemné nemoci.

Balzám

Med je základ mnoha balzámů. Jeden z nich si můžete vyrobit sami, když med rozpustíte do něčeho jako je sádlo či kokosový olej a podobně. Tak můžete mít doma nejen balzám, který je účinný na popraskané rty, ale také třeba balzám na nějaké ekzémy či vyrážky a podobně. Někteří sice mažou na ekzémy a vyrážky med samotný, protože opravdu pomáhá, ale je to škoda medu, proto je lepší pošetřit si ho a vyrobit si z něj takový koncentrát.

Něco pro tatínky

Výborná je také kombinace medu a slivovice. Když máte nějakou láhev slivovice, kterou byste chtěli něčím ozvláštnit, tak do ní dejte trochu medu. Když si poté dáte panáka této pálenky, tak nejprve ucítíte sladkou a jemnou chuť medu, ale zjistíte, že vaše výborná slivovice netratí svou chuť.

Něco pro maminky

Další věc, jak lze zužitkovat med, je dekorace. Nyní nejde přímo o med jako základ, ale o vosk, do kterého včelky med nosí. Protože když si domů zakoupíte hořlavý knot anebo si jej jednoduše doma sami vyrobíte, tak si z vosku můžete vyrobit krásně voňavé a velmi pěkné svíčky.

 

Med je nejen perfektní sladidlo, ale med lze využít i na spoustu jiných věcí.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here