Medy manuka jsou mnohonásobně kvalitnější, než ty běžně dostupné. Znáte je?

0
2937

Jestliže se vydáte do běžných prodejen potravin a budete vybírat med, rychle zjistíte, že můžete snadno koupit produkt nekvalitní, který ač je drahý, nenabídne tolik zdraví prospěšných látek, jako by měl. Je tady však řešení. Pořídit si můžete med z květů keřů manuky, které rostou na Novém Zélandu. Je mnohem silnější, než med, na který jsme u nás zvyklý. Ostatně posuďte rozdíly sami.

Srovnání běžných medů s medy manuka

Med obsahuje mnoho aktivních, chemických přírodních látek, kdy jednou z nejdůležitějších je MGO neboli methylglyoxal. A právě med z manuky této látky obsahuje nejvíce. Běžné medy obsahují 10 mg/kg MGO, kdežto medy manuka jí obsahují od 40 do 1000 mg/kg.

Jak poznat kvalitní med manuka?

Než si med koupíte, sledujte označení na obalech. Je nutné, aby byly označeny značkou MGO. Jde o označení metody měření množství methylglyoxalu v medu manuka, kterou vyvinul prof. Thomas Henle z Technické univerzity v Drážďanech. Tato metoda je jedinou akreditovanou samotnou vládou Nového Zélandu. Žádná jiná měření nejsou oficiální a výrobci by je neměli používat.

V čem vám med manuka pomůže?

Stačí tři lžičky denně ideálně ráno, v poledne a večer a dojde k nastartování imunitního systému proti nádorovým buňkám. Působí ale i protizánětlivě, antibakteriálně, protivirově a protiplísňově. Antoxidanty bojují proti civilizačním chorobám, konzumací medu zmenšíte riziko aterosklerózy, trombotických změn, mrtvice nebo infarktu. Podpoří ochranu dvanácterníku před vředy, jeho antibakteriální vlastnosti působí negativně na bakterii Helicobacter pylori, která způsobuje vředy i na bakterii zlatého stafylokoka (MRSA). Uleví vám i v případě, že trptíte refluxem jícnu, při němž se šťávy ze žaludku vrací zpět do krku nebo úst a způsobují nepříjemné pálení.

Máte-li kožní problémy, i vám přijde ku prospěchu. Užívá se např. při atopické dermatitidě, lupénce, ničí bakterie způsobující akné…

Vyberte si správný druh dle vašich zdravotních potíží

V nabídce se nachází 4 varianty medů manuka od množství MGO 100+ až po MGO 550+. Každý typ se hodí na konkrétní zdravotní problémy.

Bližší informace najdete na internetových stránkách medymanuka.cz nebo e-mailové adrese info@medymanuka.cz.

4.2/5 - (4 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here