Dovolená na horách. Co si zabalit s sebou?

0
187

Chystáte se na horskou dovolenou a chcete si zabalit chytře, aby vám nic nechybělo? Inspirujte se tipy, díky kterým na nic důležitého nezapomenete. Přibalte si s sebou dostatek oblečení, kosmetiky, ale také sportovního vybavení a věcí, které vás dokážou zabavit večer po lyžování.

Správný výběr oblečení

U balení na zimní nebo i na letní dovolenou začíná většina z nás oblečením. Nejprve si připravte dostatečně velký kufr, protože zimní oblečení na lyže je přece jen objemnější než letní kousky k moři. Začněte funkčním spodním prádlem, přidejte dostatečné množství ponožek, případně legín a punčoch pod oblečení. Přidejte trička s krátkým i dlouhým rukávem. Oblíbené jsou také zimní roláky.

Následně do kufru přibalte lyžařskou kombinézu, zimní bundu a kalhoty na lyže. Počítejte i s tím, že se vám oblečení namočí a vy musíte mít něco na převlečení. Nezapomeňte ani na elegantní společenské kousky oblečení, když půjdete na večeři nebo strávíte večer s přáteli u horkého grogu.

Sportovní výbava

Důležitou součástí zimní dovolené je kvalitní sportovní výbava. Přichystejte si své oblíbené lyže, ať už jsou to univerzálky, slalomky nebo obřačky. Nezapomeňte na lyžařské hůlky, pokud je používáte. Dále lyžáky, případně další sportovní doplňky, které k lyžování potřebujete. Do kufru si přibalte lyžařskou helmu, rukavice, ale i zimní čepici.

Sport i elegance v jednom

I když jedete lyžovat nebo jako doprovod na hory s manželem, případně s dětmi, můžete vypadat skvěle. Snažte se kombinovat sportovní oblečení s elegantním. V ideálním případě si rovnou při nákupu vybírejte takové kousky, ve kterých se cítíte dobře, ale zároveň víte, že si je můžete vzít i do hospůdky pod svahem. Snažte se vždy působit žensky a vypadat dobře. Pracujte na svém sebevědomí a potřebné sebelásce.

Zábava pro dlouhé večery

Kromě dalších nutností, kam patří například lékárnička, kosmetika, fotoaparát a podobně, si přibalte i něco pro trávení volného času v hotelu. Pokud máte děti, rozhodně oceníte deskové hry. Ty si však můžete zahrát i s manželem nebo s partou kamarádů. Rozhodně přibalte karty, případně nějakou oblíbenou knížku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here