Jakými způsoby lze v kuchyni využít tyčový mixér?

0
993

Příprava jídel může být jednoduchá, ale i složitá. Ovšem i realizaci těch nejkomplikovanějších receptů si lze pomocí vhodných kuchyňských pomocníků vcelku zjednodušit. Mezi takovéto pomocníky se počítají například i moderní tyčové mixéry.

Tyčový vs. klasický mixér

Ještě relativně nedávno nejen v našich domácnostech vládly mixéry klasického střihu. Ty sice stále ještě najdou v mnoha kuchyní své uplatnění, avšak lidé už spíše dávají přednost tyčovým variacím, které jsou v mnoha ohledech lepší.

Standardní tyčový mixér je mnohem skladnější, lépe se s ním pracuje, snadno se čistí a je mnohem flexibilnější. Navíc většina značek není moc drahá. Dokonce ani špičkové přístroje typu tyčový mixér Braun nestojí žádné velké peníze. Není tedy divu, že jsou tak populární. S jejich pomocí se dá připravit celá řada chutných pokrmů.

1. Polévky – každou polévku, potažmo omáčku je nezbytné náležitě zahustit. Většinou se k tomu používá jíška, nicméně ta není moc zdravá, jedná se totiž o tepelně zpracovanou směs mouky a tuku. Pro náš organismus je prospěšnější polévky a omáčky raději zahušťovat zeleninou. Tu stačí vařit do změknutí a následně zpracovat pomocí ručního mixéru.

2. Zmrzlina – kdo by neměl rád zmrzlinu? Tu je možné si nejen koupit u stánku, ale také udělat doma. Stačí jen tyčovým mixérem rozsekat vybrané pochutiny, typicky třeba ovoce, smíchat s ochucenou smetanou s mlékem a nechat na pár hodin zamrazit. Takto vznikne nejen chutná, ale hlavně zdravá zmrzlina.

3. Koktejly – koktejly máme rádi všichni. I k jejich realizaci se dá velmi dobře použít tyčový mixér. Stačí jednotlivé ingredience slít do jedné nádoby a zmáčknout na přístroji tlačítko on.

4. Těsto – některé modely mixérů jsou vybaveny i na míchání těsta. K tomuto účelu je nezbytné, aby měl mixér jak vhodné příslušenství, tak také dostatečnou sílu.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here