Prospěšné látky pro organismus

0
821

Jestliže si chceme uchovat pevné zdraví, měli bychom alespoň tu a tam využívat silnou pozitivní moc prospěšných látek z ovoce, zeleniny, bylin a dalších potravin, pro náš organismus. Taková období jsou před podzimem, v zimě, také na jaře, nebo když nás čeká náročné stresové období, proděláváme nemoc a podobně.

Znáte účinky spiruliny?

Mnohé prospěšné látky v sobě ukrývá např. spirulina. Můžete si ji koupit v prášku i tabletách. Jedná se o sladkovodní modrozelenou sinici, která se řadí mezi potraviny. To je způsobeno díky vysokému obsahu výživných proteinů, vitaminů a dalších zdraví prospěšných látek.

Spirulina neboli Arthrospira platensis je přírodním antioxidantem, jež podporuje vitalitu a tonus těla, také přirozenou obranyschopnost, je nápomocná při detoxikaci organismu i při udržování si tělesné hmotnosti a hubnutí. Podporuje jak zdraví, tak naši krásu.

V dnešní době je pěstována ve velkých rybnících především v Japonsku a na Havaji. Tam je za nízkých teplot sušena a mechanicky zpracována na prášek nebo do podoby tablet. V kosmetickém průmyslu se využívá tzv. modrá spirulina, která se přidává do make-upů nebo jiné dekorativní kosmetiky. Dříve jsme ji mohli najít v jezerech v Africe, Asii a Jižní Americe a používali ji už Aztékové.

Obsahuje minerální látky, jako sodík, jód, chrom, vápník, železo, vitamíny ze skupiny B, vitamíny C, D, E a K, enzymy a aminokyseliny, plnohodnotnou rostlinnou bílkovinu, lipidy, především omega 6 mastnou kyselinu, barviva chlorofyl, fykocyanin a další a betakaroten.

Tento výkonný antioxidant působí proti stárnutí, podporuje normální hladinu cukru a cholesterolu v krvi, tvorbu krvinek, pomáhá vlasům, nehtům a pokožce, podporuje obranyschopnost organizmu, zvyšuje koncentraci, snižuje únavu, tlumí zápach z úst, pomáhá při hubnutí a detoxikaci, je vhodná pro vegany a vegetriány.

Velmi známý a prospěšný rakytník

Poměrně známý je již u nás rakytník, který si mnozí pěstují i na zahradě. Má asi 10 x více vitaminu C než pomeranče, obsahuje i karotenoidy, vitamíny skupiny B, vitamin D, E, K, polyfenoly, vlákninu, minerály i rostlinné steroly.

Rakytník má výborný příznivý vliv na trávení, správnou funkci krevního oběhu, pružnost a průchodnost cév, je prospěšný pro zdraví pokožky, působí na správnou funkci prostaty. Zatím nebyly zjištěny žádné jeho negativní účinky, můžete si ho vřele dopřát. Je vhodný i pro děti od tří let. Užívat jej můžete v podobě sirupu, oleje, džemu, marmelády, šťávy, čaje nebo tablet a kapslí.

Dopřejte si kvalitní produkty pro vaše lepší zdraví. Zvláště teď s příchodem podzimu je to víc než vhodné.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here