Trápí vás nespavost? Zlepšete svou kvalitu života s HHC produkty

0
840

Jak říká staré přísloví, sytý hladovému nerozumí. A to stejné platí o potížích s usínáním. Kdo trpí nespavostí, jistě už nesčetněkrát slyšel rady jako “tak prostě zavři oči a na nic nemysli”, ať už od partnera, rodičů nebo kamarádů, kteří zalehnou do postele a okolní svět pro ně přestane existovat. Jenže tak jednoduché to není. My pro vás ovšem máme tip na prostředek, který vám s uvolněním může pomoct, aniž byste nasazovali prášky na spaní, které mohou vyvolat závislost.

HHC – méně známý, ale všestranně prospěšný kanabinoid

Doby, kdy si většina lidí automaticky spojovala rostlinu konopí s nechvalně známým THC, tvořícím základ drogy zvané marihuana nebo lidově “tráva”, jsou naštěstí již za námi. Naopak se stále více dostávají do povědomí případy, kdy kanabinoidy ulevují od bolestí dlouhodobě nemocným, odbourávají stres, pomáhají sportovcům s regenerací organismu a celkově navozují pocit pohody bez nežádoucích psychoaktivních účinků. Po olejích, krémech a dalších THC produktech vyletěly ty na bázi CBD, jež se nyní pokouší sesadit z trůnu HHC.

Novinka? Ne tak docela?

Ačkoliv produkty na bázi HHC vstoupily na trh relativně nedávno, jeho historie se datuje do roku 1944, kdy tento kanabinoid vytvořil americký vědec Roger Adams, a to přidáním vodíku do delta-9 THC. Tento výrobní postup, známý jako hydrogenace, je ovšem u nás v současnosti nelegální, protože se při něm využívá legislativně zakázaný tetrahydrocanabinoid. Naštěstí už ale umíme HHC získat i jinak – přímo ze semen a pylu technického CBD. Díky této metodě tak můžete benefitovat ze zcela legálních HHC produktů!

Jaké účinky očekávat?

To nejzajímavější je, že na rozdíl od slabšího CBD vám HHC dopřeje většinu pozitivních účinků THC – tedy zlepšení nálady až euforické pocity, relaxaci a úlevu od bolesti či nevolnosti, aniž byste současně byli vystaveni působení psychoaktivní látky. Zda bude HHC působit stimulačním nebo uvolňujícím způsobem, to záleží především na jeho množství, a také na konkrétním uživateli. Vyzkoušejte ho nejlépe opatrně, v malých dávkách, a uvidíte, jak sedne právě vám. A v jaké formě HHC produkty seženete?

HHC oleje

HHC oleje jsou ideálním prostředkem pro uklidnění, snížení stresu a podporu spánku. Jejich základem je HHC destilát v různě silné koncentraci, navázaný na tukový nosič, který může být konopný olej nebo MCT olej. Zkušení uživatelé konopných produktů si HHC oleje pochvalují, mohou je ale vyzkoušet i nováčci. Dostupné jsou ve formě kapek, spreje či mini-shotů s přesným dávkováním, kdy začátečníkům se doporučuje dávkování 5-12 mg, zatímco častým uživatelům až 40 mg.

HHC cartridges

Další oblíbenou formou užívání konopných produktů jsou liquidy do vapovacích per a vaporizérů – tedy zařízení, s jejichž pomocí se vytváří horká pára, již pak vdechujete, aniž by docházelo k hoření. Jelikož popularita obyčejných cigaret neustále klesá ve prospěch vapování, které méně zatěžuje plíce, krk i kuřákovo okolí, není divu, že i HHC se často užívá tímto způsobem. Na trhu najdete HHC cartridge, tedy náplně do vaporizačního pera, v mnoha příchutích, takže si na své přijdou jak milovníci konopí, tak ti, kteří by je raději vůbec necítili a preferují například tropické ovoce. Stačí je jen našroubovat na hlavici vaporizačního pera a máte hotovo!

HHC květy

Chcete si dát legálního “jointa”? Teď máte šanci! Nejžhavější novinkou na českém trhu s konopnými produkty jsou totiž jednoznačně HHC květy. Jde o květiny konopí, které byly modifikovány tak, aby obsahovaly HHC ve větší koncentraci, než je pro ně přirozené. Pozitivní účinky jsou srovnatelné s THC, a přitom je jejich užívání nejen povolené, ale i nedetekovatelné, pokud vás například přistihne silniční kontrola. Navíc se dají použít i do nejrůznějších pochutin, například čokoládových brownies nebo sušenek. Tzv. „edibles“ s HHC ovšem nemusíte vyrábět doma, i ty lze totiž sehnat ve specializovaných obchodech. Cookies, želé, gumoví medvídci – vyberte si podle chuti.

Produkty s HHC nejsou žádné opiáty, ale jeden z nových způsobů, jak zatočit s neduhy fyzického i psychického rázu. Proč je tedy nevyzkoušet? Jen mějte na paměti, že každá neotestovaná látka by se měla užívat s rozvahou, začněte pozvolna a po prvním požití nesedejte pro jistotu za volant. A pak už si jen užívejte několik hodin relaxace.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here