Jak určit typ pleti

0
1503

Potřebujete znát typ vaší pleti, abyste si mohli podle toho pořídit přípravky, které jsou právě pro vaši pleť těmi nejvhodnějšími? Diagnostika pleti není vcelku vůbec těžká a uvidíte, že svou pleť poznáte celkem snadno. Jak tedy určit typ pleti? Záleží na tom, jak se vaše pleť chová.

I když to může znít zvláštně, typ vaší pleti se může měnit. Je důležité jak se stravujete, jak moc dodržujete pitný režim a také záleží na tom, v jakém klima se zrovna pohybujete. Z pravidla však typ vaší pleti zůstává stejný, nebo podobný.

Suchou pleť poznáte podle toho, že se pne, mohou se na ní vyskytovat i šupinky, ale ty samozřejmě nebudete mít po celém obličeji, ale pouze na některých místech. Tento typ pleti vyžaduje dokonalou hydrataci, kterou je jí třeba dát. Určitě byste také měli zvýšit příjem tekutin.

Jestliže vaše pleť často reaguje zčervenáním po použití jakéhokoliv pleťového přípravku, pak máte pleť citlivou, která však může být zároveň i suchá, nebo mastná. Typy pleti se mohou vzájemně prolínat. Citlivá pleť je nejnáchylnější na používané přípravky, proto je nakupujte raději v lékárnách a před koupí pleťových přípravků si samotný přípravek nejprve na své pleti otestujte. Může se vám stát, že po něm vaše pleť zarudne a vy budeme mít daný přípravek doma naprosto zbytečně.

Další typ pleti je smíšená, či mastná. Smíšená pleť může mít suchá místa, ale i místa mastná, která se vyskytují ve většině případů v takzvané T-zóně, která je v oblasti čela, nosu a brady. Mastná pleť je taková pleť, která ukazuje známky mazu po celém obličeji. Majitelka takové pleti má rozšířené póry, které je třeba velmi často čistit. Mastná pleť často vykazuje známky akné.

Posledním typem pleti je pleť zralá. Tento typ pleti má již vrásky a to buď jemné, nebo hlubší. Je třeba používat krémy vypínací, hydratační a samozřejmě krémy proti vráskám. Nikdy se neřiďte informací na krému, která hlásí, pro jaký věk je krém určen. Každá žena je individuální a jedna může mít pleť ve 40-ti letech takovou, jakou má žena v 60-ti letech a naopak.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here