Jak vyčistit lymfatický systém?

0
2884

Tak jako krevní oběh či trávící systém, tak i lymfatický systém je důležitou a nezbytnou součástí našeho těla, aby tělo správně fungovalo, tak musí správně fungovat všechny tyto cirkulace a oběhy. Avšak někdy se může stát, že tělo narazí na problém a mnohdy dobrým řešením je pročištění.

Co je to lymfatický systém?

Lymfatický systém se skládá z několika částí, ale asi nejdůležitější a nejbližší nám jsou uzliny, které trpí nečastěji. Lymfatický systém by měl bojovat s bakteriemi, které do našeho těla přijdou a pokud jsou to bakterie neprospěšně, tak se je snaží odvést z těla ven, podobně to dělá i s přebytečnými tekutinami v těle, jako jsou tuky či různé nečistoty. Problém nastane, když se některá z těchto věcí usadí v lymfatickém systému. Pak se nám může vytvořit boule, která může i bolet a abychom se toho zbavili, musíme vyčistit lymfatický systém.

Jak mohu pomoct při čistění lymfatického systému?

Vyčistit lymfatický systém si můžeme sami tím, jak se k tělu zachováme. Jde zejména o náš životní styl, o to co jíme, jak často se hýbáme a podobně a všechno zmíněné je v případě nějaké poruchy lymfatického systému změnit.

Jídelníček

Měli bychom začít hned od základu. Vyčistění lymfatického systému lze tím, že změníte svou stravu. Vaše tělo by se měli odkyselit a tedy se vyhnout látkám jako jsou potraviny, které jsou hodně solené či slazené. Naopak byste měli dát přednost ovoci, zelenině, celozrnnému pečivo a také byste místo koření měli raději využít čerstvých bylin. Někdo si k vyčištění lymfatického systému také pomáhá různými přípravky, jako je třeba zelený ječmen či řasa nebo také kopřivový čaj.

Pitný režim

Aby došlo k vyčistění lymfatického systému, tak jím musí projít něco, co by mohl stále vylučovat a něco, v čem by se daná usazenina pomalu rozpouštěla, proto byste neměli zapomínat pít. Je důležité, abyste toho vypili co nejvíce, protože pak se toho může co nejvíce také vyloučit.

Potit se, potit se, potit se …

Dalším velice důležitým aspektem, který vám pomůže vyčistit lymfatický systém je pocení. Proto byste se měli začít aktivně věnovat nějakému sportu, u kterého se pořádně zapotíte. Ideální je běh anebo také jízda na kole, ale musí jít o náročnou a dlouho trasu, nejlépe aby z vás pot doslova tekl. A abyste se sportem úplně neunavili a nezničili, tak existuje způsob, jak si můžete pocení užívat. A to je návštěva sauny nebo také parní lázně, kde jen pohodlně sedíte, a lymfatický systém se vyčistí sám.

Lymfatický systém je důležitý a je velmi nepříjemné a někdy také nebezpečné, když dojde k nějaké usazenině, proto bychom měli svůj lymfatický systém pravidelně procvičit.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here