Jak správně krmit kočku?

  0
  3918

  Kočky a kocouři jsou milými společníky pouze v případě, je-li o ně řádně postaráno. Každý majitel musí dbát na to, aby se zvířeti dostávalo především kvalitní stravy. Nevíte si rady nebo se chcete ujistit, že neděláte chybu? Přinášíme vám nejdůležitější zásady pro krmení koček.

  Zásady krmení koťátek

  Pokud si domů přivezete koťátko, má to pro vás jednu obrovskou výhodu a současně i nevýhodu. Vašim úkolem bude naučit kotě, které bylo doposud zvyklé pít jen mléko, jíst. Doporučujeme začít s konzervami či granulemi namočenými do vody či do trošky mléka. S mlékem opatrně – pokud by ho bylo nadmíru, kotě by mohlo mít zažívací potíže. Vždy je třeba dbát na to, aby se jednalo pro krmivo určené koťatům, které obsahuje více bílkovin, tuků a vitamínů pro podporu správného růstu. Pokud chcete koťátku dopřát něco výjimečného, dopřejte mu jednou za čas vařené kuřecí maso.

  Koťata jsou velmi „tvárná“. Takže platí, že na jakou stravu kočku naučíte, tu bude bez problémů jíst i v dospělosti.

  Krmivo pro dospělé kočky

  Přemýšlíte, jak správně krmit kočku v dospělosti? Nad výběrem krmiva pro dospělé kočky je třeba více přemýšlet. Ideálně by mělo odpovídat celkové zdravotní kondici kočky. Jiné krmivo existuje pro kočky, které žijí venku, jiné pro kočky domácí, speciální krmivo je určeno pro kastráty či kočičí seniory. Vždy sledujte informace od výrobce. Při výběru krmiva pro kočku se zaměřte na jeho složení. Kočka je šelma a její strava tomu musí odpovídat. Její hlavní složkou musí být maso, obsahovat by mělo i zeleninu a ovoce.

  Aby si vaše kočka pochutnala a současně dostala vše potřebné, snažte se jednotlivé druhy krmení kombinovat. Čím a jak často krmit kočku? Základ by měly tvořit granule. Ty je vhodné doplňovat masovou konzervou (koupit lze i kapsičky). Kočka jistě nepohrdne ani vařeným či syrovým masem. Co se týče krmné dávky, nikdy nepřekračujte doporučení od výrobce. Pokud byste kočku krmili nadměrně, brzy by byla obézní a objevily by se i různé nemoci.

  4.7/5 - (3 votes)

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here