Jak efektivně bojovat s bolestí svalů a kloubů?

0
1671

Klouby a svaly jsou funkční jednotky důležité pro pohyb celého našeho těla. Pokud nefungují správně a objeví se problém, připomínají se bolestivostí. Často se jedná o nepříjemnou záležitost. Nejlepší je věnovat dostatek pozornosti prevenci, ale i vědět, co nám pomůže při akutních problémech.

Zdravá a vyvážená strava

Každá buňka našeho těla potřebuje pro svou správnou funkci dostatečné množství energie. K tomu navíc využívá nejrůznější minerály a další sloučeniny, které se podílí na celé řadě důležitých procesů. Pokud se chcete vyhnout bolesti svalů, zkuste si zjistit více informací o tom, co konkrétně vaše tělo potřebuje. Základ tvoří přirozené a co nejméně zpracované potraviny v hlavní roli se zeleninou a ovocem. Cenné látky pro tělo najdeme i v semínkách a obilovinách.

Dostatečný pohyb

Trápí vás bolesti bederní páteře? Jejich vhodnou prevencí je správné cvičení a pohyb. Sezení v kanceláři prokládejte krátkými úseky, kdy se půjdete protáhnout a rozhýbete ztuhlé svaly. Prokrvení pomůže zvýšit regeneraci a vyhnete se dlouhodobému zatížení v nepřirozené poloze. Vrhnout se můžete i na venkovní sportování, jako jsou procházky a běhání. Vždy pamatujte na správné držení a důležité je mít oblast bederní páteře v teple, aby nedošlo k nachlazení. Klíčem ke spokojenému a zdravému pohybu je rovnováha sedavých činností a aktivního pohybu v kombinaci se správnou výživou.

Když vás přepadne bolest, sáhněte po správném léku

Další možností prevence, po které často saháme až v případě, kdy se objeví první příznaky, jsou léky na klouby. Jejich efekt spočívá v obsahu stopových prvků a sloučenin podporujících zdraví chrupavky a vazivové tkáně. Když se objeví opravdu akutní bolest potřebujeme ještě něco jiného. Úlevu od bolesti svalů a kloubů přináší například přípravek Olfen gel. Účinek trvá přibližně 12 hodin a hodí se pro různé potíže. Pro více informací navštivte stránky http://www.olfen.cz.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here