Nafouklé bříško u dětí i u dospělých – diskuze

0
3276
  • Úvodní příspěvek diskuze:

    11. 10. 2008 21:46:02 | Barbara

    Dobrý den, dcerka má 2,5 roku a dost nafouklé tvrdé bříško. Máme tento problém od malička. Byla vyšetřována ultrazvukem, ale všechno bylo v pořádku, akorát jsme museli jít 2x v průběhu týdne, protože byla zaplynovaná. Nepomohl ani Sab Simplex. Prospívá velmi dobře, je sice trošičku drobnější, ale podle naší doktorky je růst v pořádku.

Stolice byla mastná a páchnoucí, tak jsme začali dávat jogurt s Lactobacillus acidophilus. Stolice se zlepšila, ale bříško zůstává velké. Paní doktorka nám dala udělat krevní testy, zjistili alergii na mléčnou bílkovinu, tak jsme museli přestat dávat jogurty. Už měsíc nedáváme žádné mléčné produkty, jenom „sójujeme“ a bříško nám stále zůstává. Zuzanka pěkně jí i pije a žádné známky nemoci neprojevuje, přesto mě tento problém trápí. I když je to jedlík, kontroluji množství jídla, které papá, sladké nejí téměř vůbec, takže v porovnání s jinýma dětmi jí méně. Když byla malinká, přišlo mi to normální, všechny děti měli pupíky, ale už je dost velká, tak mě trápí, že se to nezlepšuje. Prosím o radu. Předem děkuji za odpověď.

  • Nafouklé břicho – píchání

    31. 3. 2012 22:10:17 | Kamila

    Prosila bych o radu. Je mi 16 let a už několik dní mě trápí nafouklé břicho a někdy slabé píchání v něm (někdy podle rychlosti mého tepu) co to je? 🙂 Předem děkuji za odpověď
Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here