Detoxikujte organismus pomocí ovocných a zeleninových šťáv

0
321

Cítíte se unaveně, prázdně a bez života? Budíte se ráno vyčerpaní a nemáte celý den energii? Možná dozrál čas na potřebnou detoxikaci organismu. Naše tělo totiž každý den čelí rozmarům počasí, náporu virů a bakterií a v neposlední řadě také stresu. Všechny tyto faktory se mohou nepěkně podepsat na imunitě.

Zbavte se chemie v těle

V dnešní době je těžké obejít se bez chemikálií. Najít je totiž můžeme od zubní pasty až po rohlík. Pesticidy, ftaláty, konzervanty a barviva nás doslova obklopují. I když je naše tělo schopné se samo regenerovat a základní očistu od těchto nežádoucích látek provádět, ne vždy tak činí na sto procent. Hlavní detoxikační úlohu přitom zastávají játra, ledviny, plíce, střeva a kůže. Pokud však málo pijete, žijete ve stresu, máte sedavé zaměstnání a nedostatek aktivity, celý proces detoxikace tělu ztěžujete. Jak se tedy do očisty co nejlépe pustit? Zkuste to s ovocnými a zeleninovými šťávami!

Přírodně a šetrně

Očistná kůra by se měla držet ideálně tři až pět dní. Pokud však detoxikaci podstupujete poprvé, tři dny budou bohatě stačit. Během nich dodržujte dostatečný pitný režim. Pít můžete vodu s citronem nebo zelený čaj. Jídlo potom nahraďte ovocnými či zeleninovými šťávami. Ke zdravému a očištěnému organismu by mělo vést zhruba 6 sklenic šťáv denně. Nemusíte se bát hladu – v jedné šťávě totiž najdete dostatek vitamínů, minerálů a živin, které tělo potřebuje.

Šikovný pomocník

Příprava šťáv samozřejmě vyžaduje kvalitní odšťavňovač. Abyste z ovoce a zeleniny získali maximum šťávy, nejlepší volbou je odšťavňovač Orava OS-150, který pracuje na bázi lisu. Nízké otáčky zajistí, že šťáva bude obsahovat až desetkrát více minerálů a vitamínů. Tento šikovný pomocník se může pochlubit příkonem 150 W, dvoufázovým sítkem a reverzním chodem motoru. Obsahuje litrový zásobník na šťávu a litrový zásobník na dužinu.

A jaké máte zkušenosti s detoxikací organismu vy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here