Objevte způsob rychlého doplnění energie díky MCT oleji

0
429

Lidský organismus využívá jako zdroj energie sacharidy, ale i tuky. Právě v případě tuků jde navíc o dlouhodobější energii. Při výběru toho správného doplňku stravy a složky potravy tak snadno doplníte nejenom energii, ale navíc získáte i další pozitivní účinky na lidský organismus. V čem je MCT olej speciální a proč se vyplatí jeho užívání? To se dozvíte v tomto článku.

Co je to MCT olej?

Pod zkratkou MCT olej, která je z písmen anglického označení tuků se středně dlouhým řetězcem, se ukrývá speciální produkt se složením výhradně s těmito mastnými kyselinami. Vzhledem k jejich střední délce řetězce si s nimi lidský organismus dokáže velmi dobře poradit. Potřebné MCT tuky zdroj pochází z kokosového oleje, který je velmi dobře vstřebatelný a využitelný.

Okamžitá a dlouhotrvající energie

Kvalitní MCT olej se nachází v kokosovém oleji, odkud je získán pečlivou extrakcí. Přípravek s koncentrovaným MCT olejem tak představuje skutečně efektivní doplnění energie. MCT olej se velmi dobře metabolizuje a je vhodný do redukčních režimů a stravovacích směrů, kde je cílem dosažení ketózy. Vzhledem ke skutečně precizní extrakci a čistému složení vypadá MCT olej cena trochu vyšší, ale při užívání po lžičkách balení vydrží poměrně dlouho.

Pozitivní účinky na lidské tělo u kvalitního MCT oleje

MCT olej je speciální i v tom, že nejde pouze o zdroj energie, ale nabízí i další pozitivní účinky na lidský organismus. Konkrétně má příznivý vliv na činnost mozku a zlepšení pozornosti. Podporuje energetický metabolismus a slouží i jako prevence proti kardiovaskulárním onemocněním. Má univerzální využití, takže se dá užívat jako doplněk stravy, ale může se přidávat do salátů, smoothie, jogurtů i dalších potravin. Jen by neměl být příliš tepelně zpracováván.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here