Dopřejte si požitek z kvalitního vína i u vás doma

  0
  1829

  Rádi si vychutnáte dobré víno, i když zrovna nejste ve vinárně či restauraci? Abyste z něj měli požitek i doma, musíte znát základní pravidla pro jeho skladování, tj. uskladnění vína po dobu dnů až měsíců. Vzhledem k tomu, že málokdo má to štěstí mít doma vinný sklep s konstantní teplotou, můžete využít i jiný vhodný prostor, např. spíž či komoru. A protože i komora v domácnostech často chybí, lze dnes zakoupit moderní vinotéku. Nyní to už není výsada pouze restaurací.

  Jak víno skladovat?

  Dobré víno potřebuje kvalitní péči. Důležitá je poloha lahve, kdy její korek musí být stále ponořen, aby nedocházelo k jeho vysychání. Ten poté zabrání přístupu kyslíku, který by mohl zapříčinit oxidaci vína, což by způsobilo jeho znehodnocení. Z toho důvodu se doporučuje lahev pokládat. Neméně důležitá je také správná teplota při skladování vína. Ideálně by se měla konstantně pohybovat okolo 10 až 12 °C. Nejvíce vínu ubližuje časté kolísání teploty a okolní pachy, které se mohou přes korek do vína dostat. Už víte, proč vaše lednice není vhodným řešením?

  Ideální řešení pro domácnosti

  Skladování vína doma dnes není žádný problém. Jeho milovníci si mohou pořídit domácí vinotéku, zajišťující uchování vína v těch nejlepších podmínkách. Vinotéky jsou dnes vyráběny v moderním designu, perfektně zapadajícím do kuchyní a obývacích prostor. Vybírat si můžete z kvalitních jednozónových a vícezónových vinoték vybavených uhlíkovým filtrem, cirkulací vzduchu, antivibračním systém, zónou s odlišnou teplotou, dvířky s UV filtrem, prosklenými dvířky a vnitřním osvětlením. Aby vaše vinotéka vhodně doplnila váš interiér, můžete se rozhodnout, zda upřednostníte volně stojící vinotéku, zavěšenou či vestavěnou. Při výběru zvažte také hlučnost, výkon a spotřebu energie. Závěrem vám doporučujeme vybírat s ohledem na poměr kvality a ceny.

  Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here