To, že bychom se měli pravidelně hýbat, asi víme. Jaký pohyb je pro nás ale nejlepší?

0
1434

Obecně by se dalo říci, že každý pohyb, který vykonáváte s radostí. Včetně sexu. Prospěšná je ale i obyčejná chůze, plavání či jízda na kole. Pokud je ovšem vašim cílem zpevnění postavy, měly byste se zaměřit na svaly. A to ideálně v nějakém fitness centru.

Jak začít? Ideálně pod dohledem. Nemá smysl se bezhlavě pouštět na všechny stroje, o kterých ani nevíte, k čemu slouží a jak se používají. V jednom z největších fitness center v Česku vůbec, kterým je ostravský FIT Park, najdete 220 posilovacích a kardio strojů. Bez trenéra nebudete vědět ani kde začít. Natož skončit.

Individuální tréninkový plán

Profesionální trenér vám na základě vašeho cíle, ať již se jedná o shození nadbytečných kilogramů či nabrání svalové hmoty, sestaví individuální tréninkový plán. Ten budete muset nějakou dobu dodržovat. Po určité době jej totiž bude zapotřebí změnit a zvýšit zátěž. Na tu si tělo totiž po určité době navykne a přestane na ní reagovat.

Správně dýchejte

Všechny cviky vám trenér nejdříve předvede, ať již se jedná o cvičení na strojích či bez. Je totiž spousta cviků, ke kterým posilovací stroje nepotřebujete, a i ty je dobré do tréninku zařadit. A jakmile cviky začnete provádět sami, trenér bude dohlížet nejenom na jejich správnost, ale i na vaše dýchání, které je při cvičení nesmírně důležité. Budete-li totiž dýchat špatně, cviky se mohou minout účinkem.

Zdravý jídelníček

Spolu s cviky vám trenér nabídne i správný jídelníček. Asi uznáte, že nemá smysl cvičit, když se po tréninku nacpete hamburgerem s hranolky Z Mc Donaldu. Aby se totiž cvičení setkalo s výsledky, musíte k němu přistupovat komplexně.

Nazaměřujte se na jedno cvičení

Cvičení v posilovně se obecně doporučuje proložit jiným tipem pohybu. Vhodný je jakýkoliv aerobní sport, tedy běhání, hodiny aerobicku či badminton. Ideální bude, když si všechny vaše oblíbené sporty budete moci zahrát pod jednou střechou. Jste-li z Ostravy a okolí, jednoznačně doporučujeme již zmíněný FIT Park, v němž najdete nejenom dvacítku běhacích pásů, šest veslařských trenažerů a čtyřicet dalších kardio strojů, ale i čtyři badmintonové kurty (klikněte na badminton Ostrava) a přes šedesát skupinových lekcí!

Heat a crossfit

Hitem současné doby je aerobní cvičení Heat – i to si můžete zacvičit ve FIT Parku. Jedná se o kondiční chůzi založeném na nejpřirozenějším lidském pohybu. Pro více informací klikněte na odkaz Heat Ostrava. Skvělých výsledků dosáhnete i s tréninkem Crossfit (klikněte na Crossfit Ostrava), jež je cíleně rozdělený do třech částí na rozcvičku, silovou část a samostatný workout.

Nebo si do vyhledávače zadejte fitness Ostrava, fitness centrum Ostrava či fitko Ostrava a vyberte to, jež vám bude po všech stránkách vyhovovat. Jsme si ale jisti, že fitnesscentrum, které by mohlo směle konkurovat FIT Parku, budete hledat hodně těžko.

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here