Znáte nepřekonatelné benefity konzumace švestek? Budete překvapeni

0
448

Zdravý životní styl vyžaduje dodržování pestré a pravidelné stravy. Naše tělo totiž ke správnému fungování potřebuje adekvátní poměr všech důležitých makro i mikroživin. Nezáleží na tom, jestli chcete zhubnout tuk, přibrat svaly, či si udržet stejnou hmotnost, v žádném případě se neobejdete bez ovoce. Proč?

Desítky benefitů

Ovoce se již po několik generací chlubí aurou typické zdravé potraviny, přičemž se vážně není čemu divit. Málo kdo však doopravdy tuší, jak ohromné množství pozitivních účinků má jeho pravidelná konzumace. Ačkoliv se jednotlivé druhy podstatně liší, mají mnoho společného. Proč musíte danou kategorii stravy pravidelně zařazovat do svého jídelníčku?

Prvním důvodem je vysoký obsah sacharidů, které se starají o dodávání energie během náročných fyzických i psychických výkonů. Nezapomeňte ani na značný obsah vlákniny, jíž má drtivá většina jedinců v naší civilizaci vážný nedostatek. Paradoxně se přitom jedná o extrémně důležitou látku, protože zajišťuje správnou funkci trávicího ústrojí.

Vitaminová bomba

Samozřejmě nelze přehlédnout ani ohromné množství nejrůznějších vitaminů. Jako příklad použijeme třeba populární sušené švestky. Ty se chlubí především značnou zásobou vitaminu E, s jehož pomocí zpomalíte proces stárnutí, optimalizujete krevní tlak a ochráníte buňky před oxidativním stresem.

Připočtěte i vysoký obsah vitamínů A a C. S jejich pomocí docílíte lepšího zraku, kůže i kostí, stejně jako se budete těšit z pevnější imunity, zdravé krvetvorby a snížení rizika srdečních onemocnění. To vše díky chutnému ovoci, které si s sebou budete moci vzít kamkoliv.

Zázrak plný minerálů

Ti znalejší z vás zajisté vědí, že tělo se neobejde ani bez spousty druhů minerálních látek. Nemusíte se ničeho obávat, jelikož švestky nabízí i dané mikroživiny, a to ve velmi hojném zastoupení. Hlavním lákadlem je přirozeně draslík, jenž představuje silnou prevenci proti nepříjemnému srdečnímu onemocnění.

V závěsu za ním je prospěšný fosfor, s nímž dopřejete svému tělu zdravou stavbu kostí a zubů, docílíte pozitivní energetické bilance svalů a podpoříte metabolismus celého organismu. Za zmínku stojí i vápník, jehož příznivé účinky na kosti všichni moc dobře známe. V neposlední řadě přijmete s konzumací švestek i životně důležitý hořčík. Ten řídí stovky procesů v těle, pomáhá proti křečím či únavě a zlepšuje náladu.

Vyjmenovat veškeré pozitivní účinky daného přírodního zázraku by vydalo na samotnou knihu. Přesně proto zařaďte do svého jídelníčku sušené ovoce, které pořídíte za příjemné ceny například v populárním e-shopu Zdravoslav. Velmi snadno podpoříte své zdraví a ještě si pochutnáte bez výčitek.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here