Zima začíná, vzhůru do fitka! Fintess centrum Ostrava otevírá spoustu lekcí

0
1045

Většina lidí sportuje více přes léto než přes zimu. V létě jsou k tomu totiž ideální podmínky. Svítí sluníčko, je teplo a počasí přímo láká, abyste šli vyběhnout, projet se na kole, nebo si aspoň zahrát s dětmi badminton. Jenže co teď, když se ochladilo? Vážně chcete půl roku jen ležet na gauči?

Právě přes zimu je nejvhodnější chodit do fitka. V létě je někdy až trochu hloupé se potit zavřený uvnitř, když je venku tak krásně. V zimě ovšem můžete při cvičení jógy nebo jízdě na stacionárním kole pozorovat déšť i padající vločky a jen se jim smát.

První krok: Vyberte si fitko. Nebo raději aktivitu?

Začněte s průzkumem, jaká fitness centra se nachází ve vašem městě, poblíž vašeho bydliště. Jestli máte nějakou konkrétní aktivitu, která by vás bavila, pátrejte rovnou po ní. Baví-li vás jóga, najděte si jóga Ostrava nebo jiné město podle vašeho bydliště. Pokud zatím nemáte představu, ujasněte si aspoň to, zda chcete cvičit spíš samostatně, či ve větší skupince. Můžete s sebou pravidelně brát kamarádku, ve dvou získáte lepší motivaci. Fitko Ostrava je zase možné navštěvovat se sparing partnerem, který vám podrží činku, když už nepůjde zvednout.

Vyzkoušejte letos přes zimu nějaké nové cvičení

Cvičení by nemělo být mučení. Naopak by vás mělo bavit. Možná budete zírat, jaké všechny aktivity nabízí dobré fitness centrum Ostrava. O některých z nich jste možná ještě v životě neslyšeli. A proč si zrovna něco takového nevyzkoušet?

Ženy by mohl zaujmout například heat Ostrava. Jde o cvičení, při kterém chodíte na chodícím pásu. Je podobný jako běžecký pás, nicméně nehýbe se sám, musíte ho rozchodit. Chodí se do rytmu hudby, s držením rukou i bez držení, se zavřenýma očima, s rukama za zády apod. H.E.A.T. program je určený úplně pro všechny bez rozdílu kondice, pro hubené i silnější postavy. Za jednu lekci v délce 50 minut přitom spálíte 800 kcal.

Pro muže zní zajímavě zase fitbox Ostrava. Jde o intervalové cvičení s vlastní vahou i zátěží doplněné o techniky bojových sportů. Zlepšuje se fyzická kondice i flexibilita, koordinace těla. Procvičuje se celé tělo.

Mimochodem, na fitbox mohou chodit ženy a na H.E.A.T. program zase muži. Vyberte si, co by vám vyhovovalo. Hlavně se přes zimu hýbejte!

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here