Mýty a pověry o spinningu aneb Proč ho nezkusit?

0
734

Snad o každém sportu panuje mnoho legend a pověr, které se rozšířily i mezi lidi sportem nepolíbené a občas mohou stát za zbytečnými obavami. Co o spinningu je a není pravda?

Co je spinning?

Jízda na statickém kole neboli spinneru za doprovodu hudby a pod vedením instruktorky, tak by se v jedné větě dal tento stále více oblíbený sport představit. Co se o něm ale povídá a co z toho je a není pravda?

Nemám šanci vydržet celou dobu

I kdyby, vůbec to nevadí. Každý někdy začínal a tak není žádná ostuda si během lekce odpočinout. Kondice se vám bude postupně zlepšovat a při pravidelném cvičení přijde brzy doba, kdy to celé zvládnete bez odpočinku.

Nesnáším jízdu na kole

To je klidně možné a ničemu to nevadí. Vyhýbat se autům a chodcům a ostatním cyklistům nemusí být pro každého, spinning vás ale bavit třeba začne. Chvíli sedíte, chvíli se postavíte do pedálů, instruktorka výborně motivuje a hudba vás nenechá v klidu. Skvělý fitness trénink, který vás bude bavit a na kolo si ani nevzpomenete.

Kam bych na to chodila

Oblíbenost spinningu zajistila, že se velmi rychle rozšířil po celé republice. Spinning v Brně je na velmi vysoké úrovni a instruktoři vám sami rádi ukážou, že ne jen v hlavním městě si můžete pořádně zacvičit. Rozhlédněte se ve vašem okolí, zda je spinning i u vás.

Nechci mít nohy jako chlap

Nevěřte tomu, že na spinningu dostanou zabrat jen nohy a vy si pak budete muset odpustit sukně a kraťasy. Naopak, při spinningu se procvičí celé tělo a navíc je to sport zaměřený víc na redukci tuku než růst svalů. Takže víc než nohy jako chlap budete mít zadeček jako dva kmínky. A když náhodou nebudete mít po lekci ještě dost, fitness centrum v Brně vám nabídne kromě posilovny a wellness také mnoho dalších lekcí, na kterých můžete své tělo potrápit.

Lepší než podléhat mýtům a zbytečným obavám je vyzkoušet si vše na vlastní kůži. Lekce spinningu zdarma vám pomůže se seznámit s tímto sportem a najít v něm zalíbení. Pak si můžete sami udělat obrázek o tom, co vše byla a nebyla pravda.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here