Zelený čaj na hubnutí – Příprava a účinky

1
9272

Zelený, čaj

Máte rádi zelený čaj? Chcete zhubnout? Jistě jste však o něm nevěděli, že má velmi pozitivní účinky na regeneraci organismu a zlepšení funkce metabolismu.

DO OBCHODU

Účinky zeleného čaje

Jak je obecně známo, zelený čaj patří bezesporu mezi velmi důležité přírodní suroviny, které našemu tělu mohou dodávat široké spektrum látek, důležitých pro podporu imunity a regeneraci lidského organismu. Účinky zeleného čaje jsou známy již po mnoho staletí. Také proto je již od středověku velmi populárním léčivým nápojem, kterému v dřívějších dobách byla přikládána téměř až kouzelná moc.

Podobně, jako káva, tak i zelený čaj může naše tělo velmi pozitivně povzbudit a dodat mu mnoho energie. Pitím zeleného čaje se člověk cítí více svěží a plný energie i v případech, kdy se o slovo hlásí únava a přepracovanost. Velkou výhodou zeleného čaje je také jeho schopnost při boji proti obezitě a civilizačním onemocněním. Zejména u hubnutí můžeme jeho účinky ocenit asi nejvíce, neboť zlepšuje fungování metabolismu, zlepšuje náladu a osvěžuje mysl.

Pokud jsme se již dali do hubnutí, jistě také můžeme ocenit, že pití zeleného čaje zmírňuje chuť na sladké a potlačuje chuť k jídlu, která často po cvičení přichází. Trpíte-li cukrovkou, můžete také ocenit jeho schopnost zlepšovat inzulinovou citlivost organismu, díky čemuž může dojít ke zmírnění příznaků nedostatku nebo naopak přebytku cukru v krvi.

Tabletky nebo čaj?

Chcete začít radikálně hubnout a nevíte si rady? Začínáte uvažovat o užívání tabletek na hubnutí, které vám slibují zázračně shozená kila bez nutnosti jakékoli práce? V tom případě jste již asi také slyšeli o tom, že jako účinná složka se používá výtažek ze zeleného čaje. Buďme k sobě ale upřímní, kolik toho výtažku zde asi bude? Není proto jednodušší, ale také výhodnější užívat čistý zelený čaj, ve kterém máte opravdu 100% látek a zaručeně víte, co do svého těla dostáváte? Věřte, že ano, neboť čistým zeleným čajem se není možno předávkovat, což o kouzelných tabletách na hubnutí rozhodně neplatí.

CHCI ZELENÝ ČAJ

Matcha – zelený čaj v prášku

Poměrně novinkou je tzv. matcha čaj, tedy tradiční japonský čas v prášku. Označení matcha se používá pro čaje, který byl v dřívějších dobách velmi oblíben mezi japonskými samuraji, hledajícími u šálku čaje chvilkový odpočinek. Uvádí se, že obsahuje až 15 krát více účinných látek než tradiční zelené čaje. Také v tom tkví jeho unikátnost a vysoké renomé, které si mezi milovníky zelených čajů získal. Velký rozdíl od klasického zeleného čaje můžeme vidět již na první pohled, neboť se jedná o sytý práše, konzistencí velmi podobný mouce. Více informací přineseme v některém z dalších článků a nebo je naleznete zde.

Pozitivní vliv na tělo při cvičení

Pokud se rozhodneme aktivně pálit podkožní tuk, pití zeleného čaje je přesně ta cesta, která nám může dopomoci k dlouhodobé spokojenosti. Cvičíme-li pravidelně, kdy v průběhu cvičení popíjíme kvalitní zelený čaj, může se dle některých výzkumů spalování tuků zvýšit až o polovinu. Musíte zvolit samozřejmě vhodnou obuv a v neposlední řadě také vhodný pohyb. Ideální je svižná chůze (pokud nejste zvyklí vůbec cvičit), případně běh, pokud máte trošku kondičku. Volit musíte aerobní cvičení – při něm tělo nejlépe spaluje uložené tuky. Důležitá je délka cvičení. Ideální doba je 1 hodina. Podmínkou je, že se musíte stále držet v aerobním pásmu (v určité tepové frekvenci, která je ideální právě pro Vaše tělo na spalování tuků).

Důležitou součástí je také kvalita samotného čaje, který při cvičení popíjíme. Rovnou můžeme zapomenout na kupovaný pytlíkový čaj, jehož účinky jsou z tohoto hlediska minimální a téměř mizivé. Pokud již chceme alespoň trochu kvalitní čaj, měli bychom se poohlédnout po zeleném čaji Gunpowder, neboli střelném prachu. Jedná se o nejkvalitnější variantu Nebeského chrámu. Gunpowder se vyznačuje značně silnou chutí, díky které pro dochucení nepotřebujeme používat cukr. Mimo jiné tento druh čaje obsahuje fluor, který může velmi pozitivně působit při boji se zubním kazem, protože aktivně chrání a podporuje zubní sklovinu.

Příprava zeleného čaje

Pokud se rozhodneme vařit zelený čaj, měli bychom se vyhnout nechtěnému zvyku, který máme spojený s přípravou kávy. Pro správnou přípravu čaje by teplota vody neměla překročit 80°C, jinak může dojít ke spálení čaje, což má dále za následek znehodnocení celého čaje, neboť takto vzniklý čaj ztratí svou pravou chuť. Kromě ztráty chuti také můžeme narazit na ztrátu důležitých látek, které jsou v tomto čaji obsaženy. Tím celý čaj ztrácí svou přidanou hodnotu, kvůli které jsme si jej chtěli pořídit.

1x ČAJ PROSÍM

Kolik čaje můžeme vypít?

Jak bylo řečeno již dříve, zeleným čajem se na rozdíl od tablet na hubnutí určitě nedá předávkovat. Vždy však platí pravidlo, že bychom všeho měli užívat s mírou. Pokud budeme pít opravdu kvalitní čaj, neměli bychom překračovat více, jak 1 litr čaje za den. Nejde ani tak o zdravotní potíže, které by mohly být překračováním tohoto množství způsobeny, ale spíše o možnost nespavosti, která by se mohla u člověka projevit. Opravdu kvalitní zelený čaj může být stejně účinný, jako silná káva. Rozhodně bychom se proto měli vyvarovat pití zeleného čaje ve večerních hodinách.

Důležité je, že zelený čaj byste měli vždy připravovat čerstvý. Způsob přípravy má také svůj vliv na účinnost. Na zelený čaj se používá voda bez chloru (balená či odstátá). Rozhodně by se neměla vařit. Používá se voda mezi 60 a 95°C. Záleží na typu čaje.

Do zeleného čaje nepatří mléko, cukr ani med. Abyste si vychutnali jeho úžasnou chuť, měli byste ho pít „čistý“.

PŘEJÍT DO OBCHODU

3.7/5 - (4 votes)

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here