Zázračná Chlorella

0
2595

Dnes již známá sladkovodní řasa původem z Tchaj – wanu obsahující vitamíny, minerály, bílkoviny, chlorofyl je opěvována nejen vegetariány, kteří díky ní získávají potřebné látky, ale je i skvělým doplňkem stravy.

Chlorella Pyrenoidosa byla hojně využívána po 2. světové válce v Japonsku, které bylo zamořeno radioaktivními látkami po svržení atomových bomb. Díky vědeckému studiu měla chlorella odstraňovat těžké kovy z těla (arzen, olovo) a celkově očistit tělo. Což se během několika let úspěšně potvrdilo a nejen v Japonsku se tato řasa stala nejkonzumovanějším doplňkem stravy.

Užívaní chlorelly

Doporučená dávka je maximálně 20 tablet denně, nejlépe nalačno pro dospělého. U dětí od 3 let do 5 tablet denně. Diabetici by si měli denní dávku zvýšit a rozložit na více dávek.

Pokud chcete brát chlorellu dlouhodobě k preventivním účelům doporučují se 2 tablety 1-2x denně po 3 týdny a týden pauza.

Účinky chlorelly

Detoxikuje tělo                                         Zmírňuje alergie

Urychluje hojení ran                               Omlazuje organismus

Stabilizuje krevní cukr                             Působí proti stresu

Působí probioticky                                   Podporuje trávení

Posiluje imunitu                                       Zvyšuje sexuální výkonnost

Někdy je tato sladkovodní řasa velmi přeceňována a jsou jí neprávem přivlastňovány zázračné účinky. Například nemá vliv na mírnění následků pro abnormální pití alkoholu, či kouřní.

Minerály a vitamíny

Železo

Vápník

Draslík

Chrom

Zinek

Vitamín B1, B2, B3

Kyselina listová a mnoho dalších.

Nevýhody chlorelly

Při vyšších dávkách působí projímavě.

Nepoužívat zároveň s vitamínem C, neboť narušuje vazby, na které chlorella váže těžké kovy a zbytečně se tím zatěžují játra a ledviny.

Alergie na Chlorellu.

 

Autorka:   Věra Rynešová

2.7/5 - (3 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here