Dnes se měří EKG převážně moderními způsoby

0
1515

Vyšetření na elektrokardiogramu absolvoval někdy v životě jistě každý nebo alespoň jeho blízký. Není tak třeba popisovat, jak taková vyšetření probíhala, ještě než na trh vstoupily kvalitní Holtery EKG. Srdeční aktivita byla měřena starými přístroji a mnohdy nebylo dosahováno takového výsledku, jako nyní.

Vliv na to má právě zmiňovaný Holter EKG, který je na daleko vyšší úrovni, než tomu bylo dříve. Nejedná se o žádná velká zařízení, nýbrž o miniaturní několika kanálové záznamníky s vysokou vzorkovací frekvencí.

Co umožňuje novodobý Holter EKG?

Vydáte-li se na vyšetření, kde je využíván kvalitní Holter EKG, pak se setkáte s malým přístrojem vybaveným displejem. Nenápadný, avšak velice chytrý a důmyslný produkt napájený za pomoci jediné tužkové baterie. Dlouhá výdrž, hardwarová detekce a praktický přenos dat za pomoci USB čtečky CF karet.

To je jen malá ochutnávka toho, co moderní Holter EKG dokáže. Navíc tato zařízení jsou vybavena také propracovanými systémy, jež dokáží dosti efektivně nakládat se získanými hodnotami a vašemu ošetřujícímu lékaři mnohé prozradí.

Nadčasové měření krevního tlaku

Ve výčtu unikátních lékařských zařízení lze určitě pokračovat. Vaši pozornost si vydobude i přístroj pro měření krevního tlaku ABPM. Ten se honosí vysokou přesností, přehlednou výslednou správou, snadnou obsluhou a opět velice miniaturními a praktickými rozměry.

Budete-li připojeni na ambulantní monitor krevního tlaku ABPM, pak vězte, že se octnete v trochu jiné dimenzi lékařského prostředí. Prvotřídní technika tohoto typu má dnes zkrátka nepopsatelné možnosti a dokáže skutečně nevídané věci, ať už je to precizní Holter EKG nebo měřič krevního tlaku ABPM ve svém minimalistickém provedení.

Lékaři naopak ocení vysokou spolehlivost těchto zařízení, jednoduchost a širokou komunikaci se zdravotními programy.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here