Jablečný ocet při hubnutí

0
5781

Lidé stále více řeší problémy s váhou a s nadbytečnými kilogramy. Hledají všechny možné způsoby, jak zhubnout jednoduše a bez práce. Díky tomu zkoušejí různé diety, návody, které naleznou na internetu a také doplňky stravy.

Co z toho ale na hubnutí skutečně funguje? Na diety a zázračné koktejly zapomeňte. Ty Vám rozhodně nepomohou. Pokud chcete něčím své hubnutí podpořit, pak volte raději přírodní prostředky.

Které to jsou?

Kyselý zázrak aneb jablečný ocet

V poslední době je čím dál více vyhledáván pro své pozitivní účinky. Funguje opravdu i na hubnutí?

Jablečný ocet se vyrábí z jablek. Respektive z jablečné šťávy. Obsahuje jablečný pektin (vláknina), draslík, sodík, železo, fluor, hořčík, fosfor, vápník, síru, vitamín B1, B2, B6, vitamín C a spoustu dalších, velice důležitých živin, které naše tělo potřebuje ke správnému fungování.

Využívá se k posílení imunity, ke zlepšení trávení, ke zrychlení metabolismu i k detoxikaci.

Velmi ceněný je pektin, který se využívá například při prevenci i léčbě cukrovky či vysokého cholesterolu. Zpomaluje vstřebávání glukózy. Také snižuje vysoký cholesterol. Jedná se o vlákninu, která podporuje správné trávení a upravuje vylučování. To je jedna ze složek jablečného octa, která nám může pomoci v naší cestě za ideální váhou. Navozuje také pocit sytosti. Díky tomu, se nebudete přejídat.

Další důležitá složka je kyselina jablečná. Tak umí v těle rozpouštět usazeniny, obzvláště vápník. Dále také vyrovnává pH.

Díky vitamínům, které jablečný ocet obsahuje, budete mít kvalitnější vlasy, pleť, nehty i pokožku.

Jablečný ocet se řadí mezi antioxidanty. Vyplavuje z těla toxiny a další škodlivé látky. Je vhodný jako doplněk stravy, jelikož zvyšuje obranyschopnost organismu.

Kde všude nám může jablečný ocet pomoci?

  • Cévní problémy
  • Střevní potíže a špatné trávení
  • Bolesti v krku a nachlazení
  • Onemocnění močového měchýře (infekční)
  • Menstruační potíže
  • Vysoký krevní tlak
  • Vysoký cholesterol
  • Onemocnění kůže
  • Poruchy krevního oběhu

Jablečný ocet může údajně pomoci při všech těchto zdravotních obtížích. Musíme ovšem brát na vědomí, že ani jablečný ocet není zázračný. Stejně tak je to v oblasti hubnutí.

Jablečný ocet a hubnutí

Jelikož obsahuje jablečný ocet pektiny, může nám při hubnutí pomoci. Určitě ale nezhubneme jen tím, že budeme konzumovat jablečný ocet a nic k tomu nedělat. Pokud chceme, aby nám Jablečný ocet při naší snaze pomohl, budeme muset upravit stravu a zařadit pohyb. Pak může být jablečný ocet jako dobrý pomocník.

Obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. Důležitý je zejména vitamín C, který nám pomáhá při posílení organismu. Hořčík a draslík zase působí preventivně proti křečím. Navíc draslík napomáhá k regeneraci cév.

Jak jablečný ocet užívat

Buď ho můžete pít (vždy ředěný!!!) nebo si můžete přikládat obklady (opět ředit). Dále s ním můžete kloktat nebo si proplachovat vlasy.

Na co si dát při užívání jablečného octa pozor

Uvádí se, že těhotným ani kojícím ženám neublíží. Ale žádné studie to nepotvrzují ani nevyvracejí. Obecně se jablečný ocet nedoporučuje při žaludečních vředech.

Obzvlášť pozor dejte, jestliže užíváte nějaké léky. Nikdy je neužívejte společně s jablečným octem, ale v odstupu.

Nelekněte se, pokud budete mít v začátcích užívání častější stolici. Může se objevit i přechodně průjem. Je to způsobeno pektiny a tím, jak se upravuje trávení a vylučování.

Pokud nejste schopni ho kvůli své chuti pít, máte také možnost si pořídit v lékárně tabletky.

Nespasí Vás

Ani jablečný ocet není natolik zázračný, abyste pouze jeho pitím zhubli. Pokud ale upravíte celý svůj jídelníček k lepšímu, vyřadíte tučné, slané a sladké, navíc přidáte pohyb, pak je šance, že Vám tento přírodní produkt může pomoci a Vaší snahu zhubnout podpoří.

4.2/5 - (5 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here