Zajímavosti o kvasinkové infekci a jak vlastně vzniká vaginální mykóza

0
156

Drtivá většina žen se bohužel s kvasinkovou infekci alespoň jednou v životě setká. Je to velmi nepříjemné onemocnění, které nelze přecházet, je u něj nutné vyhledat lékařské ošetření. Lékař potvrdí, zda se skutečně jedná o kvasinkovou infekci, předepíše pacientce vhodné léky a příp. ji upozorní na to, co může tuto infekci spouštět a jak se jí vyvarovat.

Projevy kvasinkové infekce

Abyste poznala, že se u vás objevila vaginální mykóza, jak se jí taky říká, nebudete muset být žádný velký znalec. Toto onemocnění se projevuje razantně, a to velkým svěděním, také nepříjemným zápachem, hustým bílým výtokem, zarudnutím, pálením až bolestí. Všechna kvasinková onemocnění způsobuje kvasinka rodu Candida. Nejčastěji jde právě o zánět pochvy a zevního genitálu ženy.

Braňte se správnou životosprávou

Je poměrně známé, že kvasinky milují vše sladké. V našem těle se běžně vyskytují, ale někdy dojde k jejich přemnožení, a právě tehdy přichází např. mykóza. Kvasinková infekce propukne často tehdy, když žijeme nezdravým životním stylem. Líbí se jí přílišné pojídání cukrů, bílého pečiva i alkoholu. To vše podporuje jejich tvorbu. Je důležité vědět, že kvasinky mohou být i příznakem cukrovky.

Kvasinky se u vás častěji vyskytnou i tehdy, když vám není blízký pohyb, denně se potkáváte se stresem a neumíte ho příliš odbourat. Ani spodní prádlo, které není prodyšné, není dobré používat, pokud vás trápí mykóza, nebo se jí snažíte předejít.

Léčba mykózy

Přeléčit by se v každém případě měli oba partneři, může se totiž přenášet pohlavním stykem. Můžete zkusit léčbu doma za pomoci vaginálních kapslí GYNELLA Silver Caps. Hodí se i při dlouhodobých problémech s vaginální mykózou. Jde o speciální kapsle s obsahem stříbra, které chrání a podporuje léčbu. Mnoha ženám pomohly už v prvních dnech užívání. Vhodné je užívat i laktobacily. Všechny léčiva k této problematice bývají ve formě mastí nebo kapslí.

Nenechte se omezovat nepříjemnou vaginální infekcí. Můžete vyzkoušet GYNELLU a být spokojená, jako mnoho žen před vámi. V případě, že by náhodu domácí léčba nepomohla, určitě navštivte svého gynekologa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here