Proč nám tak svědčí kolagen?

0
74

Skloňuje se ve všech pádech. Je životadárnou tekutinou pro každého, kdo chce omladit. Proč je ale tak prospěšný? A opravdu skutečně funguje? Kolagen je proteinem, který je pro mnohé synonymem mládí. Má však mnohem širší spektrum účinků, umí tlumit bolest, zrychluje hojení a obnovující procesy těla po úrazu.

Kolagen – ideální k omlazení

Kolagen je látkou, která se přirozeně vyskytuje v našem těle. Má na svědomí omlazovací a regenerační procesy. Bohužel s postupujícím věkem nám ho ubývá. To ale vůbec nevadí, stačí ho jen vhodně doplňovat. Nejlepší je ho konzumovat v co nejpřirozenější formě blízké našemu tělu. Skvělý je například hovězí kolagen. Vybírejte si i ten, který je obohacen o další skvělé složky. Například ten, který je obohacen o kyselinu hyaluronovou. Collagen z Woldoshop.cz obsahuje pouze kolagen v hydrolyzované formě. Tato forma má lepší rozpustnost a skvěle se vstřebává. Tento produkt se hodí pro formu Keto diety či Paleo stravy. Je ideální pro každého, komu záleží nejen na tom, jak vypadá, ale i jak se cítí.

Nejlepší kolagen

Kolagen ve své přirozené formě umí nejen omlazovat, ale i skvěle regenerovat. Podporuje správnou funkci vašich kloubů a tlumí jejich případnou bolest. Pomáhá také klidnit vaše vnitřní prostředí, zlepšuje funkci paměti, snižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje činnost střev. Rovněž funguje jako prevence před srdečními nemocemi a podporuje funkci jater. Nejlepší kolagen zlepšuje elasticitu pokožky, projasňuje pleť a zpomaluje proces stárnutí. Zlepšuje stav nehtů a podporuje růst vašich vlasů. Podporuje vaši linii, pomáhá spalovat tuk a napomáhá budovat svalovou hmotu. Proto jej ocení i fitness nadšenci, kteří by si měli kromě proteinu dopřávat i kolagenové doplňky.

Hydrolyzovaný kolagen

Kolagen sám o sobě pomáhá našemu tělu udržovat se v kondici a v případě, když se něco “porouchá” umí to právě kolagen spravit. Jenže kolem 20 let se jeho produkce zpomaluje a ve věku 40 let jeho produkce výrazně klesá. Proto, když tělo nemá dostatek tohoto proteinu, nedokáže už tak rychle vyhladit pomalu tvořící se vrásky. Stejně tak nesrovná jiné projevy stárnutí, což mohou být i bolesti svalů a kloubů. Nebo si všimněte, že se vám hůře hojí rány. Stačí ale konzumovat kolagenové doplňky. Zmínili jsme hydrolyzovaný kolagen. V čem je prospěšný? Samotný protein prochází procesem, zvaným hydrolýza. Z proteinových fibril kolagenu se tvoří menší kolagenní peptidy, které se lépe vstřebávají a vaše tělo tento kolagen snadněji přijme. Tento protein představuje bazální stavební jednotku vašeho těla. Funguje jako buněk v těle, tedy stojí za správnou funkcí a stavem kostí, svalů, kloubů, zubů, má na svědomí regeneraci tkání i bezvadný stav vlasů, nehtů a pokožky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here