Zachraňte vaše vlasy!

0
1793

 

 

Pokud vás trápí vypadávání vlasů, určitě znáte ty chvíle ráno u zrcadla, kdy držíte v ruce hřeben a bojíte se učesat, nebo s obavou přepočítáváte vlasy, které na kartáči zůstanou? Nadměrné vypadávání a řídnutí vlasů v dnešní době, trápí velké procento populace. Svůj podíl na tom má rozhodně stres, špatné životní prostředí, nekvalitní strava a také nadměrné upravování pomocí horkého vzduchu či žehlení.

Kvalitní výživa je nesmírně důležitá pro zdravý růst vlasů. Je to jedna z prvních věcí, na které byste měli pracovat, když trpíte ztrátou, nadměrným poškozením nebo pomalým růstem vlasů.

Vlasy jsou rychle rostoucí tkáně a to, co jíte, může má velký vliv na to, jak vaše vlasy vypadají. Pro jeich zdravý růst jsou potřebné různé živiny, včetně vitamínů A, C, E, B5, B6 a B12, stejně jako železo, zinek, bílkoviny, esenciální mastné kyseliny, oxid křemičitý, síra a germanium.

Tyto tělu doplníte nejen přidáváním různých vitamínů a minerálů z lékárny, ale také konzumací potravin, které potřebné látky obsahují ve zvýšeném množství. Proto do stravy zařaďte vajíčka, tučné mořské ryby, luštěniny, kvalitní maso jako zdroj bílkovin, dýňová a slunečnicová semena, ořechy a listovou zeleninu jako zdroj vitamínu B.

Existuje spousta řešení jak omezit padání vlasů v domácích podmínkách. Od upuštění od nadměrného stylování, po různé masky a oleje, masáže hlavy a domácké recepty za použití běžně dostupných produktů ze spíže.

Nejčastěji je používána masáž vlasové pokožky různými oleji, což vede k lepšímu prokrvení vlasové pokožky a kvalitnějšímu zásobení vlasů živinami. Dále se používají různé obklady jako například z cibule, citrónu, vajíček, jojobového a kokosového oleje. Tyto masky jsou účinné především při počínajících obtížích.

Pokud za vašimi obtížemi stojí nevyrovnaná hormonální hladina s nadbytkem androgenů, obklady vám již moc nepomohou. Ženy po porodu, ukončení kojení, na začátku či konci menopauzy jistě zaznamenaly, že jejich koruna krásy také prodělala změny, tyto přirozené výkyvy se nakonec vyrovnají samy, ale existuje spousta nemocí, které hormonální hladinu narušují a to už je pak nejlepší vyhledat odborníka a poradit se na profesionální úrovni, protože v tom případě je alopecie jen špička ledovce a problém je skryt hluboko „pod hladinou“.

V případě, že jste vyloučili stravu, fyzikální poškození a zdravotní důvody jako možnou příčinu problémů se ztrátou vlasů, a přesto jsou vaše vlasy jemné, bez objemu či stále padají navštivte opravdu kvalitní salón, kde vám pomohou najít speciální přípravky různé tinktury, zahušťovače vlasů, poradí vám vitamíny, správnou péči  a vaši korunu krásy vám dokáží odborně zregenerovat. Posledním radikálním řešením je transplantace vlasů. Sice je to celkem náročný chirurgický výkon, ale zaručí stoprocentní výsledky.

 

 

5/5 - (2 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here