Jak mít stále dokonalý pořádek v lednici?

0
1579

Vše poházené přes sebe, najít jednu určitou věc je nadlidský úkol a co teprve ta nemilá vyhlídka na úklid lednice. Také to ve vaší lednici vypadá jako po výbuchu? Pak si přečtěte naše dnešní praktické rady na to, jak mít v lednici stále hezky uklizeno!

1. Úložné prostory

Vadí vám otevřené obaly, povalující se po celé lednici? Pak veškeré potraviny, jež jste již otevřeli a nespotřebovali, ukládejte do krabiček či misek, které lze koupit v každých domácích potřebách. Vybrat si můžete různé velikosti, barvy i potisky. Na aromatické potraviny si můžete pořídit i speciální vakuové krabičky s pumpičkou. Díky krabičkám bude vaše lednice hned vypadat jinak, bude organizovaná a uvidíte, že se do ní vleze mnohem více věcí.

2. Úklid lednice

Stejně jako celá vaše domácnost, i lednice potřebuje čas od času vymýt od různých drobků, skvrn nebo vylité omáčky, která vám ukápla na polici. Mytí lednice se doporučuje jednou za týden, aby byla lednička stále čistá. Ideální směsí pro mytí lednice je octová voda, kterou poté setřete čistou vodou. Ocet zdesinfikuje celé prostředí lednice a vy si můžete být jistí, že je precizně vyčištěná. 1 × týdně si tedy veškeré věci z lednice vyskládejte ven a pořádně ji vydrhněte.

3. Správný výběr lednice

Abyste mohli lépe organizovat ukládání potravin v lednici, určitě vám v tom pomůže i správně vybraný typ lednice – nejlepší je, když je rozdělená na několik zón. Moderní lednice mají své prostory rozvrženy na klasické police, fresh box, do kterého se ukládá zelenina či ovoce, které musí být déle čerstvé, úložné prostory ve dvířkách lednice a mraznička. Přesně takové rozložení nabízí i chladnička s mrazničkou Orava RGO-313 AX,  v moderní stříbrné barvě. Objem lednice je 172 litrů a objem mrazničky nabízí až 63 litrů. Chladnička má v sobě obsaženy držáky na lahve, skleněné police i spodní box pro uložení ovoce i zeleniny. Na chladničce si můžete vyměnit otevírání dveří, pokud vám jeden směr nebude vyhovovat. Chladnička s mrazničkou Orava RGO-313 AX spadá do energetické třídy A+. Potřebovali byste kvalitní lednici? Na www.orava.cz si určitě vybere každý!

4.Expirace potravin

Máte v lednici takový nepořádek, že v ní nemůžete nic najít a po pár týdnech z ní vytáhnete samé prošlé potraviny? Pak se držte hesla, že veškeré nové potraviny, které jste nakoupili, patří do zadní části lednice. Do té přední ukládejte starší potraviny – logicky tak po nich sáhnete dříve, jelikož je budete mít blíž.

Jaké jsou vaše tajné tipy na úklid lednice?

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here