Vyzrajte na suchou kůži

0
1897

Suchá kůže (někdy nazývaná také xeróza) je velmi častým kožním onemocněním, které se bohužel vyskytuje u všech věkových kategorií. Obvykle nepředstavuje vážný problém, jen je nepříjemná. Jenže léčba je náročná a zdlouhavá. Kromě toho často upozorňuje na jiná nejen kožní onemocnění. Věděli jste, že suchá kůže může být příznakem cukrovky, snížené či zvýšené činnosti štítné žlázy nebo podvýživy? O ekzému a lupénce ani nemluvíme, u těch se vyskytuje naprosto běžně.

http://www.glatte.cz/the-problem-of-dry-skin/
http://www.glatte.cz/the-problem-of-dry-skin/

Suchou kůži poznáte. Vypadá dehydrovaně, loupe se, je podrážděná a zanícená. Na dotek je hrubá, někdy jsou vidět šupinky, bolí a svědí. V tom horším případě svědí tak moc, že nutí ke škrábání, a má tendenci praskat. Pak vznikají hluboké rány, které krvácí. Pokud u sebe pozorujete příznaky suché kůže, nikdy byste to neměli nechat zajít takhle daleko.

Co způsobuje suchou kůži?

To je u každého individuální. U někoho to může být kožní nemoc (zmíněné ekzém a lupénka), u jiného třeba jen špatné mýdlo, nevhodný materiál oblečení, moc sprchování a dlouhé ležení ve vaně. V létě to bývá obzvlášť špatné, protože se všichni koupeme v bazéně a dlouho pobýváme v horku. Přílišná horka nebo chladna s nízkou vlhkostí vzduchu kůži moc nepřispívají, takové počasí ji naopak vysušuje.

U starších lidí jsou někdy na vině metabolické změny a tendence snížení příjmu tekutin, která je spojená s fyziologickým procesem stárnutí kůže. Takové příčiny pochopitelně odstranit nelze. Podobně je to s hormonální nerovnováhou v menopauze a špatnou funkcí štítné žlázy.

Základní prevence

Vždy se můžete pokusit dodržovat následující jednoduché rady.

Zakažte si vanu, sprchujte se. Dlouhé sprchování a ležení ve vaně kůži škodí. Horká voda vysává z kůže přírodní oleje a vysouší ji. Sprcha by měla být teplá, nikoliv horká. Po ní je vhodné nanést hydratační krém. O tom si povíme níže.

Používejte krémy bez alkoholu. Vůbec byste na svou citlivou pokožku neměli dávat žádné obyčejné krémy, kterými se mažou lidé s běžnou kůží. Ty s obsahem alkoholu jsou úplně nejhorší.

Dejte si domů zvlhčovač. Snažte se udržovat vzduch, v němž se pohybujete, vlhký. Důležité je to hlavně za suchého počasí a během zimy.

Neškrábejte se. Je to složité, ale musíte to vydržet.

V zimě se oblékejte. Noste rukavice, čepice a šály, aby nezůstal ani kousek kůže vystavený mrazu.

Hodně pijte. Vyhněte se konzumaci alkoholu a tekutiny ztracené pocením doplňujte dostatečným pitným režimem.

Kupujte si příjemné oblečení. Zapomeňte na kousavé materiály, kupujte přírodní bavlnu.

Aplikujte zvlhčující krémy. Správný krém udrží v pokožce vodu, hydratuje, chrání a udělá pleť jemnější a hladší. A jaký krém je vhodný pro suchou pokožku? Můžete se přidat ke spokojeným zákaznicím, které vyzkoušely nový německý krém Glatte.18961-ballon-cz-all-_ResolutionPlus

Krém, který působí na příčiny

Novinkou v péči o suchou pokožku je německý výrobek: pěnový krém Glatte. Testoval ho sám prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA, předseda Dermatologického univerzitního nadačního fondu, který je považován za jednoho z nejlepších evropských dermatologů.

Krém Glatte je v několika ohledech doslova inovační. Vlastně bychom ho správně ani neměli nazývat krémem, je to totiž krémová pěna. Mastný krém je pro pokožku příliš těžký a tudíž nejvhodnější konzistence je pro pokožku krémová pěna, která se velmi dobře roztírá a zároveň v sobě drží účinné látky po celou dobu používání.

Glatte obsahuje karbamid, bambucké máslo, avokádový olej, soli kyseliny mléčné a glycerin z rostlin. Pokud se pokožce vrátí  potřebné množství účinných látek, obnoví svou schopnost udržovat vlhkost. Nezáleží na tom, zda je na vině horké počasí, dermatitida nebo fyzická námaha, která vám popraskala kůži: nic takového už na vaši kůži nebude působit, když bude dostatečně zvlhčená.

Glatte se vyrábí v Německu v podobách 5%, 10% a 15%, jež se od sebe liší obsahem účinných látek. Na ruce je doporučovaná nejslabší varianta, pro hydrataci na lupénku a ekzém volte 10%, v případě velmi suché pokožky na nohy raději Glatte Extra Strong 15%. Časem bude Vaše pokožka méně vysušená a můžete přejít na variantu s nižším obsahem účinných látek.Objednejte si Glatte v nejbližší lékárně!

Zdroj http://www.glatte.cz/

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here