Proč je pitný režim důležitý + tipy, jak víc pít

0
1825

Důležitost pitného režimu snad již nikdo nepopírá. Jenže víme, proč je tak důležitý a co se děje s naším organismem, když má nedostatek tekutin? Pro některé lidi nebývá snadné dodržovat příjem tekutin. Jak to napravit a dodržovat denní příjem tekutin?UV-AVANT-23-WG1-470x627

Co se děje, když jsme dehydratovaní?

Při nedostatku tekutin se naše tělo dostává do obranného stavu. Zpomalují se reakce, máme problémy se soustředěností a podáváme horší sportovní výkony. Zvýšená hustota krve navíc může vést k tomu, že začneme pociťovat bolesti hlavy, nedostatek energie a bude se nám chtít spát. Voda tvoří až 70 % našeho těla a jedná se o jednu z nejčastějších molekul. Není se proto čemu divit, že její nedostatek má negativní projevy.

Zdroj čerstvé vody stále na dosah

Vyzkoušejte výdejníky vody umístit do kanceláře nebo na doma na místo, kde se často vyskytujete. Najednou nebude tak složité se zvednout a dojít si pro skleničku vody. Uvidíte, že pramenitá voda vás příjemně osvěží a dodá novou sílu do práce. Firma, která zajišťuje dodávku barelové pramenité vody,nabízí i pravidelnou sanitaci přístrojů a doplňování zásob, kdykoliv budete potřebovat. Hlavně v letním období se jedná o velmi praktickou věc, kterou ocení zaměstnanci nebo členové rodiny.

Servírujte si sklenici vody ke kávě

Po ránu někdy potřebujeme pořádnou vzpruhu a hodí se nám šálek kávy. Kávovary na kapsle vytváří velmi chutnou kávu, která chutná přímo jako z kvalitní kavárny. Jenže nevýhodou je, že káva sama o sobě má dehydratační účinky. Přidejte si k ní i sklenici vody z aquamatu a uvidíte, že získáte energii a předejdete i nežádoucím projevům dehydratace.

Vytvořte si osvěžující ochucený nápoj

Natočte si z výdejníku pramenité vody do láhve dostatečné množství tekutiny a přidejte citron pokrájený na plátky, pár listů máty, okurku nebo i maliny. Snadno vytvoříte osvěžující nápoj, který vám bude chutnat a dodržování pitného režimu se stane snadným. Fantazii se meze nekladou a přidat můžete téměř jakékoliv ovoce nebo bylinky.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here