Vyslyšte volání podzimu!

0
456

Přestože horké dny jsou dávno za námi, není třeba truchlit a zůstávat doma s knížkou, ale naopak je teď ten správný čas vyrazit vstříc dobrodružstvím!

Chlupáče a děti s sebou

Za takovou procházku v lese vám bude vděčný nejeden člen domácnosti. Obzvláště malým dětem se bude líbit chození v bahně či v kalužích. Probuďte v nich lásku k tomuto ročnímu období vybavte je gumáky, nepromokavou bundou a nechejte jim volnosti co hrdlo ráčí. Stejně tak vaši pejsci ocení jistě pořádnou túru, kdy už nemusí těžce dýchat za horkých dnů, navíc v tom lese to tak pěkně a různorodě voní…

Piknik? Proč ne!

Uprostřed paloučku to již možná, díky mokru a vlhku, nebude ideální na svačinu v trávě. Ale pokud jste příznivci stolování v přírodě, způsob se vždy najde! Zabalte si třeba nedělní bábovku do svačinového boxu, pro děti čaj a pro sebe svařáček a najděte si pohodlná místečka třeba na pařezech stromů či dřevěných posezeních, která bývají rozmístěna na turistických cestách.

Jděte na to šalamounsky

Pokud máte ale doma dítko, které není zrovna výletové, vymyslete pro něj jednoduše hru s pokladem. Třeba takový budoucí prvňáček jistě ocení, když se rozhodnete prověřit jeho schopnosti od běhání, přes stopování, poznávání stromů či počítání třeba divokých kachen na rybníčku. Odměnou mu může být nová školní aktovka či do detailu vyladěný dvoupatrový penál.

Vše zdokumentujte

Každá chvíle s rodinou je vzácností díky uspěchané době. Nezapomínejte tedy vytáhnout mobil z kapsy a udělat si pár společných fotek či momentek, které vytisknete ve foto stánku. Navíc si tak můžete založit i společný deník, kam je nalepíte, připíšete pár řádek a děti necháte stránky vyšperkovat dle svojí fantazie.

Cítíte tu energii? Podzim je jednoznačné nádherné roční období. Chladnější období sice přichází, ale ruku v ruce s sebou nese pohodu a více času i prostoru věnovat se sám sobě!

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here