Vše, co jste chtěli vědět o hydrataci

0
562

Pro lidské tělo je hydratace důležitá, a to nejen kvůli zdravému a svěžímu vzhledu pokožky, ale také pro správnou funkci organismu. Víte, jak vybrat vhodnou kosmetiku a proč dodržovat pitný režim? Podívejte se s námi na ověřené benefity a hydratujte.

Voda v těle

Věděli jste, že lidské tělo tvoří téměř z 60 % voda? Ta tvoří důležitou součást mnoha procesů, ať už se jedná o hydrataci organismu nebo jeho správnou funkci. Voda má také pozitivní vliv na pleť. Zbavuje ji škodlivin, dokáže ji velmi rychle prozářit a podpořit svěží a mladistvý vzhled. Vyberte si kosmetiku pro suchou a dehydrovanou pleť.

Pitný režim

Hydrataci pleti podpoříte nejen kvalitní kosmetikou, ale také dodržováním pitného režimu. Vyzkoušejte jednoduchou poučku, která říká, že dospělý člověk by měl vypít minimálně 6 až 8 sklenic čisté vody. Zkuste si pití rozvrhnout do celého dne, alespoň polovinu denního příjmu však vypijte dopoledne.

Jak poznáte dehydrataci

Dehydrataci organismu poznáte zvýšenou únavou, bolestí svalů a kloubů, malátností a točením hlavy. Nápovědou vám bude také suchá pokožka, která je i zašedlá a nepůsobí zdravě a svěže.

Test na kůži

Vyzkoušet můžete také jednoduchý test na kůži. Tento test vám zabere pár vteřin a potvrdí nebo vyvrátí dehydrataci. Jednoduše natáhněte kůži na kloubech prstu a zkuste se jakoby štípnout. Pokud se kůže rychle a jednoduše vrátí zpět, je vaše tělo dostatečně hydratované. V opačném případě jste dehydratovaní.

Bojuje se suchou pokožkou

Máte dostatečný pitný režim a trápí vás jen suchá pokožka? Zkuste ji pravidelně promazávat pleťovými krémy. Zaměřte se také na čištění pleti a její následné vyživení. Dopřejte si alespoň dvakrát týdně pleťovou masku, určenou k hydrataci. Skvělým kosmetických pomocníkem budou i pleťové oleje a séra.

Vyživujte

Vyživte pokožku nejen správnou stravou a pestrým jídelníčkem, ale vyzkoušejte také výživné a hydratační kosmetické výrobky. Nejdříve obličej vždy očistěte pomocí pleťového čistícího oleje, následuje peeling a po něm maska.  Nakonec obličej rozmazlete pleťovým sérem a naneste hydratační krém s jemnou texturou.

 

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here