Jak vytvořit skvělé palačinky?

0
1086

Palačinky patří mezi nejoblíbenější sladké pokrmy nejen u nás, ale minimálně na celé západní polokouli. Jedná se principiálně o jednoduchý pokrm, na kterém se ovšem dá mnoho pokazit. Proto je dobré se při jejich výrobě řídit několika základními radami.

Vhodná pánev

Je jedno, jaký má člověk k dispozici recept, bez kvalitní pánve nejde prostě dobrou palačinku udělat.

Není vyloženě nutné pořizovat si nějaký speciální typ, pracovat se dá i s klasickými modely. Na druhou stranu speciální pánve pro smažení palačinek nejsou zase tak drahé, aby bylo nutné si tento druh investice dlouho rozmýšlet.

Kdo by chtěl mít doma něco opravdu extra, ten si může koupil rovnou palačinkovač. Jedná se o maximálně praktický a na obsluhu jednoduchý přístroj, se kterým zvládne vyrobit pevné a chutné palačinky i úplný začátečník.

Čerstvé suroviny

Vařit dobře z nekvalitních surovin neumí snad nikdo na planetě. Těsto na palačinky se skládá jen z několika málo přísad a ani na jedné není rozumné škudlit. Rozhodně se nevyplatí používat prošlou mouku či vejce s podivným odérem. Na chuti se to jistě negativně projeví, nemluvě o dalších věcech.

To samé platí i o džemu, ovoci, medu, případně o dalších surovinách, jež se běžně používají jako doplněk k palačinkám.

Správný okamžik obrácení

Největší problém při smažení palačinek představuje jejich obracení. Nejběžnější začátečnickou chybou je obracení palačinek několikrát dokola. Toto je nejlepší návod na jejich spálení, případně roztržení.

Profesionálové si vždy počkají na ten nejvhodnější okamžik. Ten se pozná snadno, a sice podle praskajících bublinek na vrchní straně těsta. Takto lze bezpečně poznat čas, kdy je vhodné palačinku obrátit na druhou stranu.

Oleje jen minimum

Hodně lidí při smažení palačinek používá kvanta oleje. Nejenže to není ekonomické, ale ani potřebné. Pánev stačí jen lehce potřít mašlovačkou tak, aby se těsto okamžitě nepřilepilo na její povrch. Netřeba dodávat, že pánev musí být během smažení rozpálená.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here