Užívání elektronických cigaret přináší nejednu výhodu

0
92

Jako zarytí kuřáci si jistě uvědomujete, že výrazně škodíte svému zdraví. Jenže zbavit se tohoto zlozvyku není vůbec jednoduché. Existuje ale způsob, jak alespoň snížit škodlivé účinky kouření na zdraví. A to tehdy, vyměníte-li klasické cigarety za elektronické.

Konec vdechování dehtu a stovek dalších škodlivin

Je zřejmé, že elektronická cigareta daleko méně škodí zdraví. Do organismu se totiž touto formou kouření dostává ze škodlivých látek pouze nikotin, nikoliv dehet a stovky dalších látek, jež vznikají během spalování tabáku při běžném kouření. Přechod na e-cigaretu se vyplatí i z estetického hlediska. Při jejím užívání totiž nežloutnou zuby a nehty, což je běžným jevem u kuřáků, kteří se oddávají kouření klasických cigaret.

E-cigareta pomáhá skoncovat s kouřením

Kouřením elektronické cigarety se navíc můžete postupně začít zbavovat svého návyku. Stačí, když postupně používáte náplně do elektronické cigarety s nižším obsahem nikotinu. Tělo si tak odvyká na tuto látku. Nakonec zjistíte, že už ji vůbec nepotřebuje, a s kouřením v jakékoliv podobě definitivně skončíte. Záleží samozřejmě na tom, jakou máte vůli a zda s kouřením skutečně chcete v brzké době skoncovat.

Vašemu okolí nebudete smrdět

Zásadní výhodou, kterou oceníte nejen vy samotní, ale také vaše okolí, je fakt, že elektronická cigareta nezapáchá a nekouří se z ní. Z vašich úst vychází pouze pára, která se během okamžiku rozplyne, aniž by kohokoliv ve vaší blízkosti nějakým způsobem obtěžovala. Díky tomu se dá e-cigareta v klidu kouřit i v místech, kde je jinak klasické kouření tabákových cigaret či doutníků zakázané.

Je pravdou, že za elektronickou cigaretu na počátku zaplatíte minimálně několik stovek korun. V konečném důsledku ale oproti běžným cigaretám ušetříte, neboť kupování náplní není nijak časté, ba dokonce ani drahé.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here